Субота, 6 Липня, 2024
ВажливеНовини

Кияни вимагають врятувати один із найстаріших кінотеатрів міста

Побудований у 1911 році кінотеатр “Екран” пропонують відновити.

На сайті Київської міської ради зареєстрували петицію з вимогою врятувати та реконструювати один із перших кінотеатрів Києва «Екран», розташований за адресою проспект Перемоги, 117.

“Цією петицією я хочу донести до Київської міської ради необхідність термінового (!) порятунку та реконструкції найстарішого кінотеатру Києва – кінотеатру «Екран»” – пише автор петиції Ілля Костянтинович Бражко.

Кінотеатр «Екран» вважається одним із перших у Києві стаціонарних кінотеатрів. Його відкрив у 1911 році підприємець німецького походження Ілля Штейн у тоді ще дачному селищі Святошин (яке пізніше ввійшло до складу Києва). За понад століття свого існування він декілька разів міняв назву. Спершу він назвався «Гном», після революції – «Міраж», у часи німецької окупації – «Експрес», після Другої світової війни – мені 1 травня. У1978 році після ремонту йому дали сучасну назву «Екран».

“Я переконаний, що Київ має брати приклад з найкращих столиць Європи, які дбайливо ставляться до свого історичного спадку. Нажаль, поки що Київська влада більше опікується безликими торговими центрами та багатоповерхівками, аніж пам’ятками своєї історії та культури. Забувши про них, Київ ризикує назавжди втратити частину своєї славетної історії”, – зазначає Ілля.

Автор петиції, киянин Ілля Бражко, просить:

  • занести кінотеатр «Екран» до переліку пам’яток архітектури Києва;
  • виділити кошти та провести тендер на капітальну реконструкцію.

Кінотеатр працював у Києві до 2010 року, після чого його закрили. У 2018 році в приміщенні сталася пожежа. До цього, у 2017 році, кінотеатр передали на баланс КП «Київкінофільм», яке мало розпочати процес відновлення.

Якщо петиція про реконструкцію кінотеатру «Екран» набере 10 000 підписів, то її розгляне міська влада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest