Субота, 22 Червня, 2024
Історія Києва

Головний годинник Києва

Історія годинника на Майдані, як одного з символів міста.

Годинник сконструювали архітектори Олександр Малиновський і Олександр Комаровський в 1980 році. Вони планували щоб електронне табло транслювало повідомлення про події, що відбуваються в Києві і країні.

У підсумку, в 1981 році на даху Будинку профспілок з’явився великий годинник, який по черзі показував час, дату і температуру повітря. Погодьтеся, дуже зручно, особливо, якщо врахувати, що на той момент про Інтернет майже ніхто в СРСР не чув!

Головний годинник Києва

Втім, це далеко не все «таланти» Головного годинника Києва, як його зараз називають. Місцеві «Куранти» вміють виконувати гімн Києва «Як тебе не любити, Києве мій», а також «підробляють» рекламою, яка стала з’являтися все частіше. Так що багатьом жителям подовгу доводилося стояти, задерши голову і чекати, коли він покаже час.

Кожен з чотирьох екранів, які перебувають на висоті 57 метрів, складався з майже 5 тисяч ламп потужністю 40 ватів. Розмір дозволяв дізнатися точний час з кілометрової відстані.

Ходили чутки, що годинник створили для Першого Секретаря ЦК КП УРСР Володимира Васильовича Щербицького, щоб він міг з вікна власного кабінету звіряти час на наручному годиннику. Втім, це лише міф. Він довгий час був пам’яткою столиці, хоч і не вигравав по красі, бо спочатку мав вигляд стилізований і досить сокирний. З кожним наступним поколінням годинник отримував різні прізвиська, з яких найвідоміші “київський Біг-Бен” і “член профспілок”.

Головний годинник Києва

За 30 років експлуатації обладнання зносилися. Запас лампочок підійшов до кінця, світлофільтри помутніли і їх поміняли. До обіду на яскравому ранковому сонці табло були зовсім не прочити. Тому годинник стали запускати з 15:00. До того ж на порядок подорожчала електроенергія, експлуатація такого енергоємного обладнання влітала в копієчку.

У 2011 році міська адміністрація за допомогою компанії ЕКТА вирішила осучаснити годинник, знявши його і встановивши повноцінне мультимедійний табло зі світлодіодами. Але в 2014-му році під час пожежі Революції гідності велика частина будівлі згоріла разом з історичним “Біг-Беном”.

Відновлення велося протягом трьох років і нарешті реконструкція підійшла до кінця. На висоті 57 метрів в Будинку профспілок встановили новий відеоекран LVM загальною площею 143,32 м. кв.

Головний годинник Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest