Вівторок, 18 Червня, 2024
ВажливеНовини

Чергова пам’ятка архітектури Києва під загрозою знесення!

Будинок по вулиці Боричів Тік, 20/4 знову хочуть передати у сумнівну оренду.

Земельна комісія Київської міської ради розглядатиме питання, про передачу в оренду земельної ділянки на якій розташована архітектурна пам’ятка – будинок причту церкви Миколи Доброго.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє київський активіст Антон Короб.

“Напозір все начебто нічого – поновлюють договір оренди, але орендар – компанія “Джерело надій” (жорсткий сарказм) просить про внесення зміни в пункт про місцезнаходження земельної ділянки. Шляхом такої підступної та нахабної підміни вони уточнюють свою адресу з № 20 на № 20/4 та отримують замість типової радянської металевої збірної конструкції під пункт прийому вторсировини ділянку з пам’яткою архітектури та історії, що є вже унікальним, хоч у свій час і характерним загальнопоширеним зразком забудови Києва, а саме міщанського Подолу. Будівля фігурувала у багатьох кінострічках, вона стала частиною краєвиду – листівки Подолу – оточення Покровської церкви та дзвіниці зруйнованої церкви Миколи Доброго, громаді якій і належав цей будинок. Козацьку церкву Миколи Доброго, первісно збудовану легендарним гетьманом Самійлом Кішкою, знищили більшовикі у 1930-і та невже будинок священика цього храму впаде від рук варварів 21 століття?”, – пише Антон.

Будинок по вулиці Боричів Тік, 20/4
Фото – Короб Антон

Вулиця Боричів Тік, 20/4. Будинок причту церкви Миколи Доброго. Зведено за проєктом, розробленим архітектором П. Дубровським на замовлення священика Добромикільськоі церкви І. Сухобруса у 1832 році. Дерев’яний традиційний міщанський будинок з впливом типових проєктів епохи класицизму.

“Унікальний збережений зразок колись дуже поширеного типу міщанського будинку, а зараз майже знищеного. Дає уявлення про забудову Києва та Подолу зокрема у першій половині 19 ст. Цей будинок потрапив у кадри багатьох відомих фільмів, що було знято у Києві, зокрема “”Адьютант его превосходильства”, – зазначає автор посту.

Будинок по вулиці Боричів Тік, 20/4
Фото – Короб Антон

Вже нова Київрада взялася за старе.Сьогодні Земельна комісія Київської міської ради розглядатиме питання, яке…

Опубликовано Коробом Антоном Вторник, 26 января 2021 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest