П’ятниця, 5 Липня, 2024
Історія КиєваНайкраще

Будинок закоханої Марійки. Легенди Києва

З історії київських легенд – Будинок закоханої Марійки.

Історії такого роду часто відбувалися і будуть відбуватися в житті. Хлопець і дівчина кохають одне одного, але він бідний, вона – багата, її батьки категорично проти, а молоді змушені страждати.

Будинок закоханої Марійки
Борисоглібська, 17/1

Колись господарем цього будинку був Бражников Петро Федорович. Жив він разом з дружиною. Була у них єдина дочка Марія. Багаті батьки готували її до забезпеченого купецького життя. Вона ж любила проводити час за читанням цікавих книг.

Одного разу подруга запросила її до себе на 17-й день народження. Спочатку гості їли, святкували, грали у фанти, лото. Після трохи потанцювали, поки одна з подружок не запропонувала їм всім поїхати на танці в Університет св. Володимира. Там Марія побачила одного молодого студента-медика. Вона станцювала з ним польку і мазурку, і він провів її додому. Батькам про нього, звичайно, не повідомила.

Вони зрідка зустрічаються. А між побаченнями писали один одному листи, які передавала одна з подружок. Вона часто бувала в Університеті, зустрічаючись зі своїм кавалером.

У Марії та Олега (так звали студента) спочатку виникла прихильність, а потім і Любов. На свій день народження вона повідомила батькам, що хоче запросити одного знайомого хлопця. Ті дозволили, але поцікавилися, з якої він родини.

      – Не знаю, – відповіла дочка, він студент.
      – Тільки голодранців нам і не вистачало, – відповіли батьки. – Гаразд, запрошуй, подивимося, що це за фрукт.

Олег, звичайно, батькам не сподобався. Він був бідний, жив з тіткою, ледве зводячи кінці з кінцями. Але незважаючи на всі труднощі і негаразди, Олег і Марійка продовжували любити один одного. Коли вона дізналася, що йому не вистачає коштів на вчення, не ставлячи нікого до відома, сама оплатила його навчання. Не розуміючи, що сталося, він запитав, чи не вона оплатила його борги.

    – Ні, – сміючись відповіла Марія.


Ось він закінчив Університет, отримав місце, став трохи заробляти. І ось одного разу, прийшовши в будинок до Марійці, попросив у її батьків Марійкіну руку і серце. Природно, отримав відмову. Батько відповів, що поки дохід Олега не досягне певного рівня, нехай про сім’ю і не думає. Молоді зустрічатися не перестали. Він пообіцяв згодом мати потрібні кошти для утримання сім’ї, а вони клялися один одному у вічній любові. Марія запропонувала таємно обвінчатися в Іллінській церкві і навіть показала своє гарне весільне плаття. Але Олег відповів, що хоче, щоб все було по-чесному.

Незабаром вони розлучилися. Він дізнався, що можна добре заробити, поїхавши в те місце, де бушувала епідемія однієї хвороби. Писав листи, що нудьгує і хоче скоріше зустрітися.

Ось він розбагатів, повернувся, а у неї в цей час важко захворів батько і через місяць помер. Мати не могла прийти в себе, а просити руку Марійки в цей час було не зручно. Олег сильно змінився. Перестав ходити на виклики до бідних людей. Лікував людей дорого, але не дуже старанно. На його зауваження, що він став іншим, не схожим на колишнього, відповів, що якщо він їй не подобається, він знайде собі іншу наречену. Згадав образу, коли йому відмовили в перший раз.

Незабаром померла і мати Марійки. Її керуючий все, що мало цінність, розпродавав. Пояснював, що батьки Марії наробили багато боргів і тепер необхідно платити відсотки. Маша захворіла, викликала лікаря, свого Олега. У них відбувся досить прохолодна розмова. Одружитися він відмовився, навіть не повідомивши причину. Через кілька днів його знову викликали до неї, але на цей раз він йти не захотів. А на наступний день дізнався, що вона померла.

Навіщо потрібна була дівчині подібне кохання? Заради чого вона жертвувала своїми грошима, часом і увагою? Може бути, взагалі не варто любити, а шукати в житті одну вигоду? Тоді заради чого жити? Заради спокійного, порожнього і ситого життя, що не наповнене справжніми почуттями? Коли і що вона зробила не так? На це питання ми вже ніколи не отримаємо відповіді…

Джерело – oldkiev.top

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest