Забудовник взяв зобов’язання прибрати зайві поверхи на скандальній будівлі на вулиці Гончара. Фото та відео
Забудовник взяв на себе зобов’язання прибрати зайві поверхи на скандальній будівлі на вулиці Гончара 17-23.
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час підписання меморандуму про врегулювання питань щодо використання земельної ділянки на вул. О. Гончара, 17-23.
Документ підписали представники компанії-забудовника, громадські активісти організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», керівництво Національного заповідника «Софія Київська» і мер столиці Віталій Кличко.
«Сьогодні ми ставимо крапку у конфлікті, який тягнеться з 2008 року. І я наголошую: від самого початку позиція столичної влади була однозначною – багатоповерхового будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО – буферній зоні Софії Київської – не повинно бути! Наше ключове завдання – зберегти історичне обличчя Києва. Так, столиця повинна розвиватися, будуватися. Але при цьому нові будівлі не повинні спотворювати архітектурну спадщину. І забудовники мають це розуміти!», – наголосив Кличко.
![](https://kyivpastfuture.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/d1.jpeg)
Він нагадав, що чимало прикладів, коли столична влада зупиняла забудовників, які нехтували інтересами міста. Зокрема, було зупинене будівництво готелю на Андріївському узвозі, знесли також незаконну надбудову на Будинку профспілок, демонтували і верхні поверхи будівлі у Десятинному провулку.
«Зупинили в 2016 році й це будівництво в буферній зоні Софії Київської на вулиці Гончара. У нас було багато зустрічей із представниками забудовника, з представниками громади, якій я дуже вдячний за таку активну позицію, – зазначив мер столиці. – І нарешті сьогодні ми підписуємо Меморандум, згідно якого забудовник бере зобов’язання знести зайві поверхи. – Щоб будівля була не вищою за 27 метрів. Також забудовник має змінити проект, аби він відповідав всім нормам закону і рішенням, що ухвалила Київрада», – підкреслив Віталій Кличко.
Оновлений проект, який новий власник будівництва повинен надати на розгляд міста, буде готовий наближчим часом. Про це заявив гендиректор ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» Василь Нахамко.
«Ми зробимо все, аби ця будівля не псувала вигляд історичної частини міста. Головне для нас – це співпраця з громадою міста. І ми чітко розуміємо, що повинні діяти в рамках закону та рішень, які ухвалює влада Києва», – підкреслив Василь Нахамко.
Те, що новий власник конструктивно співпрацює з громадою, підтвердили і громадські активісти.
«Власник із самого початку ретельно вивчив всі документи. І погодився з нашою позицією та позицією міста. Я дуже вдячна всім, хто долучився до роботи на цим меморандумом. – І меру міста Віталію Кличку, і представникам Національного заповідника «Софія Київська», і новому власнику будинка», – зазначила голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» Марина Соловйова.
Як підкреслила гендиректор Національного заповіднику «Софія Київська» Неля Куковальська, підписання меморандуму дозволить зберегти Софію Київську у списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
«Дуже приємно, що це питання нарешті врегульоване. І ми відвели загрозу від нашої головної історичної пам’ятки культури. Я сподіваюся, що найближчим часом у такий саме спосіб будуть вирішені всі проблеми з будівництвом в буферній зоні Софії Київської, межі якої визначила ЮНЕСКО», – сказала Неля Куковальська.
![](https://kyivpastfuture.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/d2.jpeg)
![](https://kyivpastfuture.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/d3.jpeg)
![](https://kyivpastfuture.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/d4.jpeg)
![](https://kyivpastfuture.com.ua/wp-content/uploads/2020/08/d5.jpeg)