П’ятниця, 12 Липня, 2024
Новини

З Києва до Канева незабаром курсуватимуть швидкісні “Ракети”

З Києва — до Канева: швидкісні “Ракети” курсуватимуть Дніпром.

По річці Дніпро між містами незабаром курсуватимуть швидкісні теплоходи “Ракета”. Першим планують запустити маршрут “Київ — Канів” із зупинками в інших містах.

Про це у програмі “Неофициальный разговор” телеканалу “Дом” повідомила керівниця Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.

Мета таких маршрутів, насамперед — туристична.

“Підсумкова ідея: щоб ці кораблі частіше ходили, і були б такі маршрути, коли люди, припустимо, виходять у Переяславі, у них кілька годин екскурсія музеями, потім їдуть до Канева — там теж екскурсії”, — пояснила Олеськів.

Попередньо шлях на “Ракеті” від Києва до Канева становитиме близько двох годин.

“Це розрахункова швидкість. Але потрібно провести тестування, скільки часу займе конкретно. Бо такі тестування не проводилися кілька років. Водночас, може, десь річка обміліла. Тобто все це потрібно вивчати. Є прогулянкові теплоходи, які сьогодні ходять Києвом. Ось вони Канева будуть діставатися близько 5 годин. А це дуже довго, адже на машині можна доїхати за 3 години”, — зазначила очільниця Держагентства.

Зараз фахівці вивчають логістику щодо Дніпра.

“Спілкуємося з власниками таких плавзасобів, а також із потенційними інвесторами з країн Західної Європи, щоб такі маршрути Дніпром почали знову ходити”, — резюмувала Мар’яна Олеськів.

Нагадаємо, “Ракета” — серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 “Ракет”. Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним. І більшість зі 150 “Ракет” продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, Таїланді та Канаді.

Станом на 2018 рік в Україні було лише чотири “Ракети”, випущені на вітчизняних заводах. Дві з них виготовлені у 2002 році в Феодосії. Ці “Ракети” використовуються на півдні країни, зокрема в Миколаєві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest