Четвер, 30 Травня, 2024
Життя

Як зекономити 2400 грн на рік. Калькулятор енергоефективності YASNO

Калькулятор енергоефективності YASNO підкаже, як зекономити 2400 грн на рік.

Онлайн-калькулятор енергоефективності YASNO допоможе мешканцям Києва розрахувати, які прилади в оселі найбільш енергозатратні та скільки можна заощадити за допомогою енергоефективних рішень, повідомляє сайт КМДА.

Як повідомили в підприємстві, щоб побачити можливу економію за місяць, рік, 5 чи 10 років, слід:

  • обрати побутові електроприлади, що використовуються в домі;
  • зазначити їхню кількість та час роботи;
  • встановити потужність приладів або залишити середню, що визначається автоматично.

Наприклад, один тільки бойлер при щоденній роботі протягом 3,5 години за місяць «з’їсть» 217 кВт·год електроенергії, а 2 години охолодження кондиціонером щодня додадуть до рахунку майже 50 кВт·год. Проте в домі є ще пральна машина, комп’ютер, праска, телевізор та багато інших приладів. Кожна сім’я може скоротити витрати на електроенергію до 50% за допомогою енергоефективного набору з двозонним лічильником, розумною розеткою та LED-лампами. Наприклад, якщо щомісячно родина витрачає 400 грн на електроенергію, то зекономити можна 200 грн на місяць, а це 2400 грн економії на рік, 12 тис. грн за 5 років та 24 тис. грн за 10 років.

«Якщо змістити на нічний час нагрів бойлера, а на вечірній чи вранішній – прання, приготування у мультиварці, замінити всі лампи розжарювання на енергоефективні та встановити при цьому двозонний лічильник, можна заощадити до 50% витрат на електроенергію. А з новітніми цифровими технологіями керування освітленням та власними енергозатратами стає ще простішим та зрозумілішим», – сказав директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest