Виделковий кіт

З історії київських арт-об’єктів – Виделковий кіт.

Кіт з одноразових пластикових виделок знаходиться на дереві неподалік від станції метро «Золоті ворота» біля старого фонтану Термена XIX століття.

Виделковий кіт

Автором кота є відомий скульптор Костянтин Скритуцький, автор таких оригінальних арт-об’єктів, як Кіт-сороконіжка і лавочка «Кавун» на Пейзажній алеї, «Їжачок в тумані», «Балерина», «Рояль в кущах», «Гуртожиток білих ворон» і багатьох інших.

Виделковий кіт з’явився на дереві у 2009 році, як дарунок Києву від Володимира Колінька.

На виготовлення скульптури пішло 600 виделок.

Виделковий кіт

Навесні 2021 року, за для оновлення, був оголошений збір чистих білих пластикових виделок. Кияни радо відгукнулися на пропозицію.

За оновлення 12-річної скульптури взявся її безпосередній автор Костянтин Скритуцький, а сам проєкт був ініційований київським екскурсоводом Софією Грабовецькою.

Оновленого котика презентували 6 серпня 2021 року.

«У мене таке вперше, реставрацію скульптури ініціювала гід. Дуже крутий та надихаючий досвід!» — подякував Костянтин Скритуцький.

Виделковий кіт

Також для «Котика» написали легенду, щоб гідам, киянам та гостям міста можна було дізнатися більше про цікаву скульптуру. Інформацію надрукували на табличці та розмістили на парапеті поруч.

«На табличці написано, що реставрація скульптури — „дарунок Києву від Софії Грабовецької“, але до події долучилося багато небайдужих киян. Це наша перемога, друзі. Цим прикладом хотілося показати: кожному з нас під силу почати зміни. Київ — це ми», — зазначила Софія Грабовецька.

Виделковий кіт
Виделковий кіт
Виделковий кіт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest