Вулиця Богданівська. Історія
Богданівська вулиця — вулиця у Солом’янському районі міста Києва, місцевість Солом’янка.
Богданівська вулиця одна з найстаріших на Солом’янці. Вона виникла після 1925 роки (на топографічному плані того вулиця ще відсутня). Перша назва – Лермонтовська – збереглося недовго, а з 1928 року за вулицею було закріплено сучасну назву.
Пролягає від Стадіонної вулиці до вулиці Сурикова. Прилучаються вулиця Шовкуненка та Богданівський провулок. Вулиця знаходиться в декількох хвилинах ходьби від Південного терміналу залізничного вокзалу. Протяжністю близько 600 метрів.
Після побудови в 1860-70-х роках Залізничного вокзалу на трасі Київ-Ковель біля яру початок утворюватися поселення залізничників, а частина працівників проживала на Солом’янці, шлях до якої проходив Богдановим яром.
Назва вулиці не випадкова, адже вона проходить через місцевість Богданов яр, відомий в офіційних документах і літературі з XIX століття. Точне походження назви не встановлено, ймовірно, відбувається, від імені землевласника або першопоселенця.
Цей мальовничий куточок ще в середині ХVIII століття облюбував митрополит Варлаам (Ванатовича), служив в Києві в 1722-1730-х роках. Він облаштував в цьому районі річну заміську резиденцію. Незабаром тут оселилося ще кілька сімей священнослужителів з Софіївського монастиря. У вільний від занять час тут проводили студенти Києво-Могилянської академії. Тут вони відпочивали, готувалися до іспитів, наголошували народні та церковні свята. Ймовірно, студенти і оспівали «Богом даний» куточок природи, який згодом асимілювався у Богданів, а потім – на вулицю Богданівську.
В кінці XIX – початку XX століть вулиця була забудована приватними одноповерховими житловими будівлями, в 1970-80-х роках – 5-7 поверховими житловими будинками. Активна забудова почалася у 2010-х роках, коли по одній стороні виросло кілька висоток поверховістю 20+. Цікаві будівлі: №3 – готель «Богданов яр», фасад якого прикрашає барвистий мурал; №5 – колоритна будівля радянської епохи.
Перед будівлею готелю на розі вул. Богданівська та вул.Стадіонна до 2014 року стояла декоративна колона з зображенням В. Леніна. У 2014 році колона була пошкоджена вандалами – зображення скололи.
Використані матеріали – Вікіпедія, kiev-foto.info