Середа, 17 Квітня, 2024
Новини

В Україні затвердили етапи вакцинації населення від COVID-19

Вакцинація в Україні триватиме у 4 етапи, почнеться в січні 2021 року і завершиться у березні 2022 року.

План імунізації населення від COVID-19 затвердив оперативний штаб Мінохорони здоров’я України. Вакцинація триватиме до березня 2022 року, повідомляє Центр громадського здоров’я України.

План вакцинації був розроблений спільно з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ, повідомив керівник Центру Ігор Кузін. Очікується протягом 2021-2022 років охопити вакцинацією щонайменше 50 % населення.

План будуть оновлювати щодва тижні, аби він відповідав реальній ситуації.  При цьому МОЗ готується отримати вакцину вже у першому кварталі 2021 року.

Спершу вакцинують медиків. Також хочуть зробити доступною вакцинацію для українців з непідконтрольних уряду територій. Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

 Як виглядають 4 етапи вакцинації населення:

  • січень–квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень–червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest