Понеділок, 10 Червня, 2024
Новини

В інституті національної пам’яті розповіли як хочуть декомунізувати міст Патона, Батьківщину-Матір та пам’ятник Щорсу

Український інститут національної пам’яті розглядає можливості «цивілізованого вирішення питання» радянських пам’ятників, що залишилися в столиці.

Український інститут національної пам’яті розглядає можливості “цивілізованого вирішення питання” радянських пам’ятників, що залишилися в Києві.

Про це розповів в ефірі телеканалу “Україна 24” директор УІНП Антон Дробович, коментуючи декомунізацію в Києві.

“Всі ці об’єкти (міст Патона, пам’ятник Щорсу, статуя Батьківщини-матері – ред.) – знакові для Києва, до них часто апелюють противники декомунізації. Важливо, щоб було цивілізовано вирішено питання видалення цих радянських символів. На мосту Патона зараз проводиться реконструкція, і це найбільш слушний час, там всього дві розетки з радянськими гербами, якщо їхати з лівого берега, серпи та молоти легко демонтувати, а зірки не підпадають під декомунізацію. З огляду на те, що недавно помер Патон – може, логічно було б поставити портрети обох Патонів замість цих гербів, щоб люди пам’ятали про династію вчених?” – розповів Дробович.

Коментуючи дискусії навколо пам’ятника Щорсу, директор УІНП зазначив:

“Щорса активісти пропонують задрапірувати в чорний латекс, це переобозначення. Цей пам’ятник підпадає під закон про декомунізацію, але це художнє висловлювання, можливо, воно стане туристично привабливим. Але в будь-якому випадку треба поставити експлікацію, розповісти, хто такий Щорс, чому він там стояв. Так само треба зробити і з Батьківщиною-матір’ю. Якщо ми говоримо про демонтаж герба, ми не можемо собі дозволити ризикувати цілісністю статуї, яка є видатним твором, пам’ятником науки і техніки світового рівня”.

За його словами, існують розрахунки демонтажу радянського герба, “але треба вирішити, що робити далі”.

“Можна оголосити конкурс про те, що розмістити на щиті, робити проєкції, будь-що. Потрібен дозвіл Міністерства культури”, – пояснив Дробович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest