Неділя, 26 Травня, 2024
ЇжаІсторія КиєваЛегендарні магазини

“Українські ласощі”. Історії легендарних магазинів Києва

З історії легендарних магазинів Києва – “Українські ласощі”.

Знаходився за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 12/14.

Період роботи: 1960-2007.

Магазин розташовувався в старовинному житловому будинку, пам’ятці архітектури та історії Києва, який був зведений у 1884 році як прибутковий, за проектом архітектора Володимира Ніколаєва.

"Українські ласощі".

Найсолодший і ароматний магазин “Українські ласощі” відкрився в 1960 році.

Цей торгівельний заклад був також одним з місць, обов’язкових до відвідування для гостей столиці. Мав гарний асортимент кондитерських виробів, тут можна було придбати Київський торт і цукерки “Вечірній Київ” — основні кондитерські сувеніри. У магазин з’їжджалися покупці з різних міст.

1970-ті роки. Новорічна торгівля в магазині “Українські ласощі”.
Фото В. Березовського з сайту видавництва ВАРТО.

Майже за півстоліття роботи його слава рознеслася далеко за межі столиці. Саме в цьому магазині років 30 назад продавався “Вечірній Київ” з сої, в інших не було і такого. Покупці товпилися до дня його закриття.

"Українські ласощі".
1995

У кінці 1990-х приміщення «Українських ласощів» було приватизовано трудовим колективом. Близько 70% акцій отримав директор магазину, який через кілька років прийняв рішення здавати його в оренду. Коли магазин закрився, в приміщенні ще кілька тижнів стояв запах шоколаду.

«Українські ласощі» продовжували існувати у форматі фірмових кіосків, але такого успіху, як магазин на Богдана Хмельницького, вони вже не мали. Восени 2007 року на місці «Українських ласощів» відкрився магазин мережі «Єва». Потім був магазин “SIA”, який згодом замінила аптека.

Кияни важко пережили втрату улюблених солодощів, деякі перехожі тепер презирливим поглядом обкидають новоспечені вітрини вже іншого магазину.

"Українські ласощі".
2007

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest