Середа, 19 Червня, 2024
Новини

У рейтингу на мера Києва лідирує Кличко, серед партій “Слуга народу” – опитування «Передової правової ініціативи»

Мер Києва Віталій Кличко залишається лідером електоральних симпатій серед кандидатів в мери.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного всеукраїнською громадською організацією «Передові правові ініціативи».

Результати опитування показують, що рейтинг діючого мера Києва Віталія Кличка росте. Якби вибори мера Києва відбулися наступної неділі, за Віталія Кличка проголосувало б 41,6% виборців.

Кандидатка від «Слуги Народу» Ірина Верещук отримала б 10,41% і посіла друге місце. На третьому місці електоральних симпатій – Олексій Кучеренко від ВО «Батьківщина» – 9,23%, на четвертому – Олексій Гончаренко від «Європейської солідарності» – 7,05%, на п’ятому місці – Сергій Притула від партії «Голос» – 5,44%, на шостому – Олександр Попов від партії ОПЗЖ – 5,35%. Андрій Пальчевський від «Партії Перемога Пальчевського» посідає шосте місце – 5,21%. Проголосували б за іншого кандидата, не повідомивши якого, відповіли 5,16% респондентів. Інші кандидати набирають менше 5%.

Що стосується виборів до Київради, то в порівнянні з минулим опитуванням, яке проводилося 21 червня, партія «Слуга Народу» та «Європейська солідарність» почали рейтинг, а «Удар» та «Батьківщина» – навпаки, їхні показники електоральних симпатій зросли.

Результати опитування показали, що рейтинг партії «Слуга Народу» просів на 8% і в серпні за СН готові проголосувати 21,2% містян.

На друге місце виходить партія діючого мера Віталія Кличка «Удар», за яку готові проголосувати 18,55% киян. Партія «Удар» покращила свої показники на 3,5% у порівнянні з результатами опитування в червні.

На третьому місці «Європейська солідарність» – 14,75%. У порівнянні з червнем ЄС втратила 2,9%. З невеликим відривом від ЄС «Батьківщина» посідає четверте місце, за неї готові віддати свої голоси 12,25% виборців. У порівнянні з минулим опитуванням «Батьківщина» покращила свої показники на 2,6%. ОПЗЖ отримує 5,92%. Інші партії не долають п’ятивідсотковий бар’єр.

Опитування громадської думки жителів Києва щодо електоральних симпатій до кандидатів на посаду Київського міського голови та політичних партій на виборах до Київської міської ради, які мають відбутися 25 жовтня поточного року, було проведено 16 серпня.

Було опитано методом інтерв’ю «face-to-face» 15 101 респондентів – мешканців Києва. Відповіді вносилися в режимі онлайн через мобільні додатки до унікальної системи «OSA», розробленої фахівцями ВГО «Передові правові ініціативи».

Вибірка – з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення міста віком від 18 років. Похибка репрезентативності не перевищує 1,5%.

Зазначається, що у порівнянні з результатами опитування наприкінці червня, відсоток готових взяти участь у голосуванні мешканців Києва збільшився, а відсоток тих, хто не піде на вибори зменшився.

Як показало опитування, переважна більшість киян візьме участь у місцевих виборах: обов’язково будуть голосувати – 47,22% містян. Серед тих, хто не визначився, але напевно піде голосувати – 25,81%, не підуть голосувати у жодному разі – 14,76%, серед тих, хто не визначився, але напевно не піде – 12,21%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest