Четвер, 30 Травня, 2024
Новини

У Києві відкрили 3D-мінімакет мосту Кличка

Макет розробили для людей із вадами зору. Вони можуть дізнатися інформацію про ці пам’ятки та «побачити їх руками».

У парку «Володимирська гірка» відкрили 3D-мініатюру пішохідно-велосипедного мосту через Володимирський узвіз із рельєфними тактильними табличками для осіб із порушеннями зору.

Встановлення нової міні-скульптури – це продовження інклюзивного туристичного маршруту від Софійського собору до парку «Хрещатий».

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

«Це вже третій міні-макет визначних пам’яток столиці. Раніше ми встановили макети Софійського собору та фонтану Архистратига Михаїла. За їх допомогою люди з порушеннями зору можуть дізнатися інформацію про ці пам’ятки та «побачити їх руками». Нова скульптура, як і попередні, обладнана QR-кодом, після сканування якого можна перейти на сайт Управління туризму та промоцій, де міститься вся інформація про міст у текстовому, звуковому та відео форматі жестовою мовою. Доступна ця інформація українською та англійською мовами», – зазначила Марина Хонда.

Вона також додала, що місто планує встановлення таких макетів і біля інших видатних пам’яток столиці.

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що нова скульптура відповідає всім вимогам для осіб із порушеннями зору, макет тактильний і безпечний.

За його словами, скульптура універсальна: ознайомитись із нею можуть не тільки люди із порушеннями зору, а й усі охочі.

У відкритті також взяли участь начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова, депутатка Київської міської ради Вікторія Муха та голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest