Субота, 25 Листопада, 2023
Історія КиєваМистецтвоНовини

У центрі культури та мистецтва НАУ демонтували вишукане різьблене панно з дерева

Дерев’яне панно прикрашало залу впродовж 40 років, але тепер «не підходить оновленому приміщенню».

Вишукане, різьблене панно з дерева, яке 40 років прикрашало Центрі культури та мистецтва НАУ, демонтували. Гігантське, майстерно зроблене панно площею 60 кв. м. (уявляєте, скільки це кропіткої роботи?) демонтували в рамках типового “євроремонту” для “осучаснення” ЦКМ. Зараз панно, на якому зображені сюжети з науковцями, конструкторами, космонавами і пілотами, знаходиться в підвалі одного з корпусів, звалене наче мотлох (але хоча б частини пронумеровані), – написали в спільноті Ukrainian Modernism, назвавши дії керівництва вишу черговим актом вандалізму.

Активістка Ксенія Семенова-Шелевицькаповідомляє, що дерев’яні панелі зараз лежать на складі, де сухо і тепло. Частини панно пронумеровані, але необережно звалені в купу. Співробітники НАУ кажуть, що панно не викидатимуть, а перенесуть, за попередніми даними, в бібліотеку. Мовляв, в оновлений інтер’єр холу він більше не вписується.

Мистецький об’єкт необхідно повернути в публічний простір для загального огляду. Якщо в Центрі культури та мистецтва НАУ місця для мистецтва вже нема, панно можна встановити в переході між корпусами (наприклад, між 1м і 8м) або в Приймальній комісії. Хіба можна вважати НАУ європейським університетом, якщо в ньому до мистецької спадщини ставляться по-дикунськи?, – зазначили у спільноті.

Пізніше стало відомо, що директор ЦКМ НАУ написав офіційного листа ректору з проханням зберегти панно і встановити його в бібліотеці.

Фото –  Dmytro SoloviovKseniia Semenova-Shelevytska.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest