Неділя, 7 Липня, 2024
Новини

Суд виправдав київського догхантера Святогора

Шевченківський районний суд Києва виправдав догхантера Олексія Святогора, якого підозрювали у жорстокому поводженні з тваринами.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Громадське з посиланням на рішення суду від 18 січня    

Чоловіка звинувачували за частинами 2 та 3 статті 300 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості).

Суд постановив виправдати Святогора “у зв’язку з недоведеністю, що в діях обвинуваченого є склад кримінальних правопорушень”.

Суддя у рішенні зазначив, що репліки догхантера, які пропагують культ насильства і жорстокості щодо безпритульних тварин, є “усними творами”. А за це у статтях, за якими його звинувачують, кримінальна відповідальність не передбачена.

Водночас суд зазначив, що ці статті передбачають, що окрім висловлювань у ЗМІ, Святогор мав би здійснювати “додаткові дії, які мали б сприяти досягнення результату створення відеопродукції”.

Передісторія: 

  • 8 червня 2018 року стало відомо про затримання Святогора. Того ж дня його відпустили додому. Чоловік не раз відкрито заявляв, що вбиває бездомних собак.
  • 11 червня 2018 року суд взяв догхантера під варту на два місяці без права на заставу.
  • Пізніше Шевченківський райсуд Києва відпустив Святогора під цілодобовий домашній арешт із забороною залишати місце свого проживання до 7 серпня 2018 року.
  • У лютому 2019 року повідомлялося, що догхантер Святогор потрапив до лікарні після побиття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest