Субота, 18 Травня, 2024
Новини

Столична прокуратура через суд вимагає від власника Пивоварного заводу Ріхтера укласти охоронний договір на пам’ятку культури

Київська міська прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника споруди про зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку культури.

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає укласти охоронний договір з метою збереження пам’ятки архітектури – Пивоварного заводу Ріхтера, розташованого по вул. Кирилівській, 35.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

У 1986 році Пивоварний завод Ріхтера по вул. Фрунзе, 35 (нині вул. Кирилівська) у Києві був занесений до переліку пам’яток архітектури місцевого значення.

Будівля заводу побудована у 1892-1895 роках за проектом архітектора Володимира Ніколаєва на замовлення купця другої гільдії Михайла Ріхтера та є однією з найстаріших промислових садиб Подолу. З 1961 року комплекс споруд заводу використовувався Київським експериментальним заводом солодових екстрактів.

Разом з тим, комерційна структура, яка є власником пам’ятки, попри встановлені чинним законодавством обов’язки, заходи щодо її збереження не вживає. Охоронний договір про відповідальність за збереження пам’ятки досі не укладено.

Споруди заводу перебувають у незадовільному стані, мають ознаки руйнування і потребують проведення комплексу заходів по збереженню.

Заглавне фото – Апостроф / Олександр Гончаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest