Сенсаційна знахідка сторіччя! Найбільший скарб монет князя Володимира за 100 років. Фото

У місцевості Городниця, у Житомирській області знайшли скарб монет часів князів Володимира Святославича та Святополка Ярополковича.

Скарб складається з 32 монет найдавніших типів. Протягом більш ніж 100 років знаходили лише поодинокі монети київських князів.

Про це повідомив історик Олександр Алфьоров на своїй facebook-сторінці.

На монетах видно зображення князя Володимира на київському престолі та його знак, який сьогодні є Державним гербом України.

Монета князя Володимира Святославовича зі скарбу у Городниці

“Вчора пізно вечорі зі мною вийшли на зв’язок знайомі знайомих і сказали, що за абсолютно побутових обставин були знайдені ці монети. З перших слів ми дійшли спільної згоди – ця знахідка сторіччя має згідно з законом бути переданою Державі. Триває передача”, – написав Олександр.

“Скарб національного значення!” – написав у facebook історик Олександр Алфьоров. Знахідка княжих монет у Городниці – найбільша за більш ніж 100 років 
Зображення князя Володимира Святославовича на одній з монет скарбу з Городниці

“Зараз в Городниці (Житомирська обл.) розпочалась передача скарбу срібників Володимира Святого та Святополка Ярополковича. Разом 32 монети – перші монети Русі-України. Це скарб національного значення! Понад 100 років історики не знали подібних знахідок! На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка” – зазначив історик.

“З Вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки “Городницьким скарбом”, – запропонував Олександр.

Більше подробиць – незабаром у окремій публікації Олександра Алфьорова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest