Розмова лікаря і диспетчера швидкої Київської області про госпіталізацію пацієнтів: “У нього пневмонія з пошкодженням 70% легень. Задуха” – “У мене немає жодного місця”. Аудіо

У Київській області гостра нестача місць у лікарнях для пацієнтів з підозрою на COVID-19. Пацієнтів з двосторонньою пневмонією відмовляються госпіталізувати.

Відповідний аудіозапис розмови оприлюднив журналіст Андрій Павловський, передає Цензор.НЕТ.

“Обов’язково прослухайте цей аудіозапис, яку нам передали лікарі. Цей діалог відбувся між сімейним лікарем з Софіївської Борщагівки і диспетчером обласної швидкої допомоги. Реальність в Київській області: ліжко-місць немає, тестів у швидкої допомоги немає …. починайте щось робити, лікарям потрібна ваша підтримка”, – написав журналіст.

Володимир Зеленський Міністерство охорони здоров'я України Денис Шмигаль Виктор ЛяшкоОбязательно прослушайте эту аудиозапись, которую нам передали врачи. Этот диалог состоялся между семейным врачем с Софиевской Борщаговки и диспетчером областной скорой помощи.Реальность в Киевской области: койко-мест нет, тестов у скорой помощи нет….начинайте что-то делать, врачам нужна ваша поддержкаБольше информации в нашем телеграмеhttps://t.me/joinchat/AAAAAEs2DrjBFfYHcsecJQПодписывайтесь

Опубликовано Андреем Павловским Суббота, 5 сентября 2020 г.

На аудіозаписі сімейний лікар дзвонить в диспетчерську і просить визначити, куди госпіталізувати хворого з двосторонньою пневмонією, задухою і підозрою на коронавірусну хворобу.

“У нього двостороння пневмонія з пошкодженням 70% легень, підтверджена на КТ легенів. Турбує задуха. ПЛР-тест, найімовірніше сьогодні буде. Людина з розуму сходить. Нікуди його класти”, – говорить лікар.

“Я розумію, сходить. Мені хоч до себе додому їх вези, вірите. На сьогодні у мене на підозру жодного місця взагалі немає. Я сьогодні пневмонію нікуди не можу прилаштувати. Ви йому COVID ставите? Сьогодні всі пишуть COVID під питанням”, – відповідає диспетчер.

“Якщо COVID не під питанням, у нього підтверджена двостороння пневмонія, 70% пошкодження. Що мені з ним робити? Нехай помирає вдома?” – запитує лікар.

“Я не знаю, що мені з ним робити, з вами і взагалі. Чесно. Я не знаю що. Я не знаю, хто його візьме”, – відповідає диспетчер.

Далі диспетчер пропонує лікаря самому обдзвонювати лікарні та домовлятися про госпіталізацію, або лікувати на дому.

“У мене на сьогодні Переяслав дав 4 місця “позитивних”, одне чоловіче. Боярка мені дала “позитивних” три чоловічих, два жіночих. Все. Куди я його покладу? У мене з пневмонією без COVID не беруть”, – відповідає диспетчер.

На що, лікар каже, що клінічно пацієнт має COVID, але ПЛР-тесту досі немає. А експрес-тестів немає.

“Я реально не знаю. Я гарантій дати не можу. У мене сьогодні відмови за підозрами. Якби були місця, мови б не було. Поки були місця, ми госпіталізували всіх. На сьогодні з місцями таке. Я зараз буду обдзвонювати всю область. Я не знаю, хто його візьме. Не обнадіюєте людину, бо не знаю, що буде”, – акцентує диспетчер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest