Четвер, 30 Травня, 2024
Новини

Підвищення тарифів на проїзд у Києві з 1 січня не буде – Кличко

Питання підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті Києва не буде розглядатися до кінця опалювального сезону.

Про це міський голова столиці Віталій Кличко повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook.

За його словами, раніше перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник ініціював процес публічних консультацій щодо встановлення нових тарифів на проїзд, оскільки вони значно нижчі за собівартість.

“Разом з тим, я розумію наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян. І зазначу, що винесене воно поки тільки на обговорення. Це – проект. А не ухвалене рішення! … Як у мера Києва, у мене позиція наступна і чітка: питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде!”, – заявив Кличко.

Водночас мер нагадав, що громадський транспорт у столиці збитковий і лише у 2021 році дотація на підтримку його роботи з міського бюджету становить 4,5 млрд грн. Однак цього року місто також було змушене виділити з місцевого бюджету 2 млрд грн дотацій, щоб не підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду для киян.

“Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов Меморандуму. І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості… Тобто, ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації”, – наголосив Кличко. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest