Пам’ятник Леоніду Бикову

З історії київських пам’ятників – Пам’ятник військовим льотчикам.

Пам’ятник військовим льотчикам в Києві встановлено в парку Слави на алеї Героїв Крут неподалік від Пам’ятника Вічної слави на могилі Невідомого солдата (між площею Слави і Аскольдовою могилою). Скульптори – Володимир Щур і Віталій Сивко.

Адреса: алея Героїв Крут, 1

Пам'ятник Леоніду Бикову

Був відкритий 6 листопада 2001 року в переддень 58-ї річниці визволення Києва від німецьких військ. У церемонії відкриття пам’ятника взяв участь прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, а також представники уряду, Верховної ради, Київської міської державної адміністрації.

Пам’ятник присвячений військовим льотчикам, які загинули під час визволення України.

Пам'ятник Леоніду Бикову

Фігура пам’ятника списана з Леоніда Бикова: він зображений в самому своєму відомому сценічному образі – командира ескадрильї капітана Олексія «Маестро» Титаренко з кінофільму «В бій ідуть тільки «старики».

Пам'ятник Леоніду Бикову
Пам'ятник Леоніду Бикову

Напис на постаменті українською мовою: «Військовім льотчикам присвячується. Леонід Биков». Таким чином, пам’ятник військовим льотчикам є одночасно і пам’ятником Народному артисту України Л.Бикову, який загинув в 1979 році в автокатастрофі неподалік від Києва. Найчастіше пам’ятник військовим льотчикам також називають «пам’ятником Леоніду Бикову».

Пам'ятник Леоніду Бикову

На пам’ятнику біля ніг Леоніда Федоровича є фігурка коника (персонаж під кличкою «Кузнечик» був присутній у фільмі) на листочку, що робить скульптуру ще більш зворушливою і людяною.

Пам'ятник Леоніду Бикову
Леонід Биков. Останній дубль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest