Неділя, 26 Травня, 2024
Історія КиєваНовини

Пам’ятник Ватутіну. Кияни просять демонтувати монумент

Зареєстрована петиція про демонтаж пам’ятника генералу Миколі Ватутіну в Маріїнському парку Києва.

Відповідну петицію №9427 зареєстрував киянин Вадим Поздняков.

“Станом на сьогодні у Маріїнському парку, що розташований перед Верховної Радою України досі є пам’ятник одному з окупантів та україноненависників – Миколі Ватутіну.
Проти цього пам’ятника було проведено десятки акцій різноманітними патріотичними організаціями. Нещодавно, невідомі облили його зеленкою. Микола Ватутін – особа, яка воювала з армією УНР, повстанцями Холодного Яру та бійцями УПА, дерибанила Польщу 1939 та сотнями тисяч відправляла українців на безглуздий забій, – говориться в петиції.

Також наголошується, що під пам’ятником в Маріїнському парку може знаходитися могила Миколи Ватутіна, тому демонтаж повинен пройти цивілізованим чином з подальшим перепохованням на одному з кладовищ Києва.

Станом на час виходу публікації, вже зібрано понад 5692 підписи з необхідних 10000.


Микола Ватутін був похований біля Верховної Ради у Маріїнському парку (на той час Радянському) 17 квітня 1944 року.

Похорон генерала Ватутіна 17 квітня 1944 року
Похорон Н.Ф. Ватутіна в Радянському (тепер Маріїнському) парку. Відображено момент прощання з М.Ватутін Микити Хрущова – члена Військової ради Першого Українського фронту, яким командував Ватутін. Похорон відбувалися 17 квітня 1944 року – в день 50-річчя Хрущова. (Фото з ЦГА КФФД ім. Г. Пшеничного, публікація М.Кальніцкого)
Могила Миколи Ватутіна, 1945 рік

25 січня 1948 при вході в Маріїнський парк з боку вулиці Грушевського в Печерському районі Києва, неподалік будівлі Верховної Ради України генералу армії Миколі Ватутіну був встановлений Пам’ятник.

Автори — скульптор Євген Вучетич, архітектор Яків Білопільський, мозаїка художника-монументаліста Степана Кириченка, барельєфи скульптора Петра Ульянова.

Розміри пам’ятника: висота скульптури — 3,65 м, постаменту та цоколя — 4,5 м, площа мозаїчного панно — 35 м².

Фігура Миколи Ватутіна в повний зріст у шинелі, висічена з блоку сірого граніту та встановлена ​​на прямокутному постаменті. Постамент і цоколь, що має форму усіченої піраміди, виготовлені з блоків чорного лабрадориту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest