Пам’ятник Михайлу Грушевському

З історії київських пам’ятників – Пам’ятник Михайлу Грушевському.

Пам’ятник Михайлу Грушевському розташований на перетині вулиці Володимирській і бульвару Шевченка, біля Будинку вчителя, також відомого як Педагогічний музей. У цій будівлі в 1918 році розміщувалася Українська Центральна Рада на чолі з М. Грушевським і була оголошена незалежна Українська Народна Республіка.

Пам’ятник споруджено в 1998-му році. Його відкриття відбулося 1 грудня. Являє собою бронзову фігуру встановлену на постамент із сірого граніту. Михайло Грушевський зображений в сидячому положенні, вдумливий, інтелігентний і спокійна людина. Висота пам’ятника – 4,8 м, вага – 32 т.

Автори: архітектор Н. Кислий, скульптор В. Чепелик.

Пам'ятник Михайлу Грушевському

Михайло Грушевський(1866 – 1934) – український і радянський історик, громадський і політичний діяч. Один з лідерів українського національного руху, голова Української Центральної Ради, професор Львівського університету (1894-1914), член Чеської АН, академік ВУАН і АН СРСР. М. Грушевський вважається першим президентом України – обраний 29 квітня 1918 року. Грушевський є автором «Історії України-Руси» – десятитомной монографії, що стала предметом гострих наукових суперечок і заклала основи сучасної української історичної школи. У ній автор прагнув довести історію українства не тільки до епохи Київської Русі ( «української держави»), але і до попереднього періоду. Також Грушевський пропагував окремість етногенезів і різновекторність українського і російського народів. З 1991 року ім’ям Грушевського названа одна з центральних київських вулиць.

Знаходиться за адресою –  бульвар Тараса Шевченка, 14.

Пам'ятник Михайлу Грушевському
Пам'ятник Михайлу Грушевському
Пам'ятник Михайлу Грушевському
Пам'ятник Михайлу Грушевському
Пам'ятник Михайлу Грушевському
Пам'ятник Михайлу Грушевському

Джерело – kiev-foto.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest