Субота, 6 Липня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник Іллі Муромцю

Пам’ятник Іллі Муромцю — розташований у Києві в парку «Муромець». 

Монумент створений Володимиром Журавлем, скульптором, який відомий киянам як творець пам’ятника Анатолія Кузнєцова на Куренівці, скульптури «Малюки, що пускають кораблики» на Поштовій Площі та пам’ятника Ігорю Сікорському у міжнародному аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського. Архітектор — Олег Селіванов, графічний дизайнер — Станіслав Топольський.

Пам’ятник Іллі Муромцю

Відкриття пам’ятника відбулося 2 серпня 2018 року.

Пам’ятник Іллі Муромцю

Урочисто, відкрив монумент, мер Києва Віталій Кличко. Також мер зазначив, що для міста, проект нічого не коштував, адже пам’ятник був повністю зроблений за рахунок грошей меценатів.

“Ілля Муромець народився під Черніговом, служив у дружині князя Володимира, захищав місто Київ, похований в Києво-Печерській лаврі. Це наш богатир, це наша історія, яку в нас намагаються поцупити. Тому Муромець стоятиме тут, на історичному місці, де колись розташовувалась богатирська застава”, – зазначив Віталій Кличко.

Пам’ятник Іллі Муромцю

У березні 2018 року, був проведений закритий архітектурний бліц-конкурс з благоустрою центральної частини урочища Чорторий, що на Трухановому острові, Деснянський район. З 10-и поданих заявок, переможцем обрали авторський колектив — Олега Селіванова, Володимира Журавля, Станіслава Топольського. Краща робота оцінювалася за 6-ма китеріями: виявлення історико – культурного потенціалу території, відображення рекреаційного потенціалу, комплексність та зв’язність території, якість архітектурно – ландшафтних рішень, головна ідея проекту та можливість її реалізації.

Скульптуру Іллі Муромця, створили за унікальною технологією, що до цього не використовували для робіт такого великого розміру. ЇЇ зібрали із декількох частин, видрукуваних на 3-D принтері та пізніше залитих металом. Виливали пам’ятник у місті Вишневе, що під Києвом.

За словами архітектора Олега Селіванова, дану композицію вирішии встановити на Трухановому острові, в зв’язку з тим, що згідно переданням, саме тут стояв табір, звідки богатирі відправлялись в найми на службу до київського князя Володимира.

Пам’ятник Іллі Муромцю
Володимир Журавель
Пам’ятник Іллі Муромцю
Авторський колектив пам’ятника Іллі Муромцю

Позувати для образу Іллі, погодився Василь Вірастюк — український силач, володар титулів «Найсильніша людина України» (2000, 2001, 2002, 2003, 2005) та «Найсильніша людина світу» (2004).

Пам’ятник Іллі Муромцю

“Авторами було запропоновано саме мені стати моделлю (тобто позувати) для створення образу Іллі. Була проведена фотосесія на коні, зроблені мала, і тепер вже середня (перехідна) копії пам’ятника, а зараз в роботі вже окремі частини кінцевої роботи, яка виливається з бронзи, і потім, як пазлами, буде зібрана в цільний пам’ятник!” – згадував Василь.

Пам’ятник Іллі Муромцю
  • Висота скульптури — 7,5 м.
  • Висота з пагорбом та постаментом — 11 м.
  • Вага — близько 2 тонни.
  • Матеріал скульптури — бронза, латунь, постамент — граніт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest