Пам’ятник Авіценні. Історія
З історії київських пам’ятників – Пам’ятник Авіценні.
22 серпня 2012 року у Києві на території Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП), розташованої по вулиці Фрометівській, 2 був відкритий пам’ятник великому перському вченому-енциклопедисту, філософу, лікарю, хіміку, астроному, теологу, поетові Авіценні.
Це подарунок Наукового Представництва Ісламської республіки Іран в Україні. Монумент являє собою бронзовий бюст вченого, який встановлений на гранітний п’єдестал. Відкриття відбулося у день народження Авіценни.
Авіценна (похідна від Абу Алі Хусейн ібн Абдаллах ібн Сіна) (980-1037) – найвідоміший філософ, вчений, лікар, хімік і астроном. Походив з Персії, де народився недалеко від Бухари, на території нинішнього Узбекистану. У сімнадцятирічному віці прославився як лікар, зцілив місцевого еміра. Протягом життя проживав в різних середньоазіатських містах і обіймав посади лікаря і візира при багатьох східних правителях. Зробив неоціненний вклад в кілька десятків як природних, так і точних наук. Його наукові трактати збагатили скарбницю світової культури. Найважливішою науковою роботою Авіценни вважається 5-ти томний медичний збірник, відомий під назвою «Канон лікарської науки». У цьому творі підсумовано досвід і досягнення лікарів Греції, Риму, Індії та Азії. Значимість цієї книги підкреслює той факт, що вона кілька століть була незмінним керуючим довідником в європейських і східних країнах. Також з під його пера вийшло зібрання творів. Всього Ібн-Сіна написав понад 450 праць у 29 галузях науки. Ще за життя його називали лідером серед мудреців, Гордістю країни й Великим цілителем. Більшість людей всіх країн світу вважають Авіценну найбільшим лікарем в історії. Існує думка, що термін «медицина» походить від «мадад Сіна» – «зцілення від Сина». Помер великий лікар на території сучасного Ірану. У своєму заповіті він наказав роздати все своє майно бідним, а слугам надати волю.