Оманливий будинок

Будинок-оманка на Трьохсвятительській.

Горбистий рельєф Києва дуже часто змушував архітекторів та інженерів застосовувати різні нововведення або візуальні прийоми. Одним з результатів такої роботи і став будинок на вулиці Трьохсвятительській 11, який має різну поверховість з фасаду і з двору.

З боку вулиці це абсолютно звичайний триповерховий будинок початку 20-го століття. Але якщо зайти в під’їзд, то відразу видно, що сходи ведуть не тільки вгору, але і … вниз! Спустившись на пару поверхів і пройшовши по темному коридорчику, ви потрапите у внутрішній двір. Тут, якщо обернутися і подивитися на будинок, все відразу стає ясно – будівля підноситься над землею не на 3, а на цілих 5 поверхів. Люди, які потрапляють в будинок з двору, відчувають часто велике здивування коли, піднявшись на третій поверх і вийшовши з парадного, виявляються … знову на вулиці.

На початку 20-го століття Позняков Гавриїл (архітектор, інженер, підприємець і домовласник) придбав земельну ділянку між вулицями Трьохсвятительської і Михайлівській. У 1912 році за проектом інженера Вадима Катеринича там був побудований унікальний прибутковий будинок (готель). На цей час приміщення використовуються як офіси та житлові квартири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest