Оманливий будинок

Будинок-оманка на Трьохсвятительській.

Горбистий рельєф Києва дуже часто змушував архітекторів та інженерів застосовувати різні нововведення або візуальні прийоми. Одним з результатів такої роботи і став будинок на вулиці Трьохсвятительській 11, який має різну поверховість з фасаду і з двору.

Оманливий будинок

З боку вулиці це абсолютно звичайний триповерховий будинок початку 20-го століття. Але якщо зайти в під’їзд, то відразу видно, що сходи ведуть не тільки вгору, але і … вниз! Спустившись на пару поверхів і пройшовши по темному коридорчику, ви потрапите у внутрішній двір. Тут, якщо обернутися і подивитися на будинок, все відразу стає ясно – будівля підноситься над землею не на 3, а на цілих 5 поверхів. Люди, які потрапляють в будинок з двору, відчувають часто велике здивування коли, піднявшись на третій поверх і вийшовши з парадного, виявляються … знову на вулиці.

На початку 20-го століття Позняков Гавриїл (архітектор, інженер, підприємець і домовласник) придбав земельну ділянку між вулицями Трьохсвятительської і Михайлівській. У 1912 році за проектом інженера Вадима Катеринича там був побудований унікальний прибутковий будинок (готель). На цей час приміщення використовуються як офіси та житлові квартири.

Оманливий будинок
Оманливий будинок
Оманливий будинок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest