Четвер, 30 Травня, 2024
Новини

На київському аукціоні за рекордну суму продали картину художника Марчука

Пейзаж Івана Марчука було продано майже за 100 тисяч доларів — це новий рекорд в історії українських аукціонів.

Картина «Золота ніч» українського художника Івана Марчука встановила ціновий рекорд на київському аукціоні «Золотое Сечение», який відбувся 1 червня цього року.

Про це повідомляє Мarbeks.art.

Пейзаж, який Марчук створив ще у 1981 році, було продано за 96 800 доларів. За твір боролося сім колекціонерів; картина була виставлена з приватної колекції.

«Картина Івана Марчука «Золота ніч», виконана акрилом, в неповторній манері «пльонтанізму», у період творчого розквіту майстра.

Іван Марчук «Золота ніч», 1981 / Фото: gs-art.com

Видання повідомляє, що тепер «Золота ніч» — це найдорожчий лот авторства українських митців, який було продано на українському аукціоні за всю історію. Попередня найвища публічно зафіксована ціна на роботу Марчука була встановлена влітку 2020 року на тому ж аукціоні у Києві. Натюрморт «Човни цвітом поросли» 1981 року було продано за 56 100 доларів.

На полотні зображено захід сонця над українським селом біля річки — ймовірно, Дніпра.

Серед інших значущих продажів столичного аукціону видання називає двосторонню роботу Йосипа Бокшая «Збір капусти» (1941) і «Скалка» (1942), яку купили за $36,3 тис. За рідкісний масштабний шедевр Адальберта Ерделі віддали $46,2 тис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest