Музей мікромініатюр
Діюча виставка “Мікромініатюри Миколи Сядристого”.
Знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико- культурного заповідника за адресою – вул. Лаврська 9, корпус 5.
На території Києво-Печерської лаври є не один музей, але цей заслуговує на особливу увагу і повагу до його власника і творця – Миколі Сядристому. Український майстер, який прославився на весь світ своїми роботами у вигляді мініатюр, які можна розгледіти лише під мікроскопом.
Микола Сядристий, який є уродженцем міста Харкова, народився в 1937 році. Місцем для розміщення власних експонатів і відкриття виставки він вибрав Київ. Автор вважав, що саме тут вийде продемонструвати свої унікальні роботи максимально більшій кількості людей.
Микола Сядристий регулярно поповнює музей своїми новими, унікальними роботами. Цією діяльності він присвятив понад 40 років. Український фахівець добре відомий не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. В даний час він займається творчістю і постійно проживає в Швейцарії.
Про визнання якості роботи цієї людини говорить хоча б те, що якась частина з його колекції знаходиться в музеї Андорри, а ще частина – в московському Політехнічному інституті і 15 робіт в угорському Сентендре (це місто відоме як місто художників з безліччю галерей і майстерень). Микола за півстоліття своєї творчості об’їздив весь світ – від Японії і Австралії до Чилі і Канади.
Серед мікромініатюр, виставлених в експозиції, кожна унікальна і неповторна. Неможливо уявити собі як людина, може зробити настільки маленьку штучку: всередині людської волосини по його довжині просвердлена порожнина, а сам волосок відполірований до повної прозорості. А потім, всередину вставлена гілочка троянди, товщиною 0,05 міліметра. Складно повірити, що тут знаходиться діючий електричний двигун об’ємом 0,05 мм3, який практично в 20 разів менше макового зернятка.
Сядристому не склало особливих труднощів помістити цілий караван золотих верблюдів у вушко голки, а на скляному пелюстці хризантеми розміром 2х5 міліметри вигравіювати ноти – фрагмент полонезу Огінського. Багато ще дивовижних мініатюр є в цьому музеї, не дарма Миколу визнали одним з кращих майстрів своєї справи в світі.