Вівторок, 18 Червня, 2024
Новини

Міністерство культури остаточно заблокувало передачу Гостиного двору киянам

Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє громадський активіст, екс-нардеп Ігор Луценко.

За його словами, зусиллями групи активістів та ентузіастів вдалося нейтралізувати блокування передачі Гостиного двору з боку численних міністерств. Так, 21 вересня 2020 року на нараді в Кабміні представники Мінекономрозвитку і Фонду держмайна наголосили на відсутності фактичних підстав, які заважають передати будівлю Гостиного двору до комунальної власності.

«Так от, ми майже здолали Кабмін, але тут у гру включився Ткаченко, і активно почав гальмувати процес. Спочатку він запропонував КМДА підписати меморандум про те, що у переданий киянам Гостиний двір переїдуть музеї з Лаври. (Між іншим переїзду музеїв з Лаври активно добивається Російська православна церква, котра Лавру окупувала, але це окрема тема). КМДА погодилося розмістити там музеї, і Кличко підписав меморандум, за яким громада Києва отримує у власність будівлю. Але зненацька Ткаченко передумав, і надіслав листа, що вони, виявляється, тепер уже хочуть забрати Гостиний двір собі в управління», – пише Ігор Луценко.

Він нагадав, що рік тому заступниця міністра культури заявляла, що у Мінкульту немає планів забирати собі Гостинний двір. Також активіст зазначає, що у Мінкульту немає грошей на відновлення будівлі, яка роками чекає реконструкції.

МІНІСТР ТКАЧЕНКО ЗАБЛОКУВАВ ПЕРЕДАЧУ ГОСТИНОГО ДВОРУ КИЯНАМСьогодні стало відомо, що міністр культури та…

Опубликовано Ihor Lutsenko Четверг, 28 января 2021 г.

Нагадаємо, що Київ уже кілька років наполягає на передачі Гостиного двору до комунальної власності. Київський міський голова Віталій Кличко неодноразово наголошував на готовності міста прийняти будівлю у власність міської громади, щоб після реставрації облаштувати там заклади культури, публічні та музейні простори. Також Київрада неодноразово зверталася до Кабміну із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу, без приватизації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest