Субота, 25 Травня, 2024
Історія Києва

Київський водоспад

Цікаві місця столиці – Київський водоспад.

У Києві є величезна кількість цікавих місць, одним з яких є парк, що вражає своїм ландшафтом, урочище «Поколіть», де буде приємно провести пікнік, посидіти в тиші або навіть зупинитися з наметом.

Київський водоспад знаходиться в лісовому масиві, неподалік від Столичного шосе. Загальна площа паркової зони становить понад 73 Га. Поблизу розташована не менш цікава пам’ятка й історичний «монумент» – Лиса гора. Локація сусідить з історичним районом Корчувате, недалеко від Жукового острова. На території урочища знаходиться й унікальний півострів Галерний, куди зазвичай приїздять велосипедисти, оскільки дістатися на автомобілі сюди важко.

Київський водоспад
Фото – Emozzi

З огляду на складність місцевості, бажано маршрут прокладати заздалегідь, в ідеалі – скористатися допомогою місцевих жителів. Існує думка, що назва локації походить від специфічної берегової лінії Дніпра, яка має надмірну порізаність. Фактично «Поколіть» складається з двох окремих зон, в тому числі природної, що виділяється величезною кількістю листяних насаджень, і індустріально-господарської. Остання локація включає в себе каскад очисних споруд, охолоджувальні об’єкти для ТЕЦ, рибне господарство, склад мазуту.

Київський водоспад
Фото – Віталій Гавриленко.

Необхідно відзначити, що завдяки енергетичної промисловості тут утворилася по-справжньому незвичайна для Києва пам’ятка – розкішний водоспад, який, в поєднанні з природними красотами, виглядає фантастично. Його підживлення виконується при скиданні води з ТЕЦ-5, що починається з промислової зони Теплички. Саме з електростанції через урочище йде невеликий, вузький, рівний канал в південному напрямку столиці, який впадає в Дніпро. Загальна протяжність гідротехнічної споруди становить всього 2 кілометри. Завдяки наявності в водоймі досить великої кількості риби, сюди спрямовуються рибалки зі столиці та околиць. На увагу заслуговують рівні, красиві береги каналу, що ідеально підходять для спокійного відпочинку. Особливо красиво і цікаво на «Поколіть» восени. Київський водоспад порадує наявністю декількох альтанок, де вийде приємно посидіти, помилуватися природними красотами, поспілкуватися з родиною, знайомими й дорогими людьми.

Канал «впирається» в гідротехнічні споруди, платини, одна з яких призначена для скидання води в Дніпро, друга – виконує підживлення водойми місцевого, чинного рибного господарства. У цьому місці і знаходиться рукотворний, дуже красивий і потужний водоспад, рівних по красі не знайти в радіусі 200 кілометрів. Його заслужено можна вважати справжньою перлиною Києва, яка з кожним днем ​​приваблює все більшу кількість відвідувачів.

Київський водоспад
Фото – Віталій Гавриленко.

Необхідно відзначити, що, на превеликий жаль туристів, водоспад регулярно «пересихає». Виною тому є дії «Київенерго», які, в силу тільки їм відомим обставинам, перекривають подачу води. В результаті перед очима відвідувача постає досить похмурий вигляд оголених бетонних плит з виступаючими прутами, але, незважаючи на це, краса природи тут домінує.

Київський водоспад
Фото – Emozzi

Доїхати до водоспаду найкраще на метро. Орієнтиром є станція «Видубичі». Від станції потрібно пройтися пішки, на що може знадобитися близько півгодини часу. Необхідно перейти на ліву сторону Столичного шосе (якщо дивитися в бік виїзду зі столиці, ближче до Дніпра) і йти приблизно 2 кілометри до пофарбованого паркану. У ньому необхідно знайти другу за рахунком від початку хвіртку і зайти на територію, що охороняється. Потрапивши в урочищі Поколіть, вийде отримати доступ до відкритої частини каналу. Як що йти вздовж його русла можна впертися у водоспад.

Відео «Київського водоспаду» від ІА Українські новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest