Середа, 4 Вересня, 2024
Новини

Київський експерт розповів, як допомогти дитині пережити розлучення батьків

На жаль, розлучення рідко бувають мирними та безболісними. Для дитини це по-особливому травматична ситуація. Навіть зовні спокійна дитина може відчувати глибокі душевні переживання. Тому саме від батьків залежить психологічне благополуччя дитини. Якщо вони готові йти назустріч один одному заради дитини, потрібно вчитися домовлятися. Чи є спосіб допомогти малюкові в такій критичній ситуації журналістам «Вечірнього Києва» розповіла психолог Альона Грицай з КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Про це повідомляє сайт: vechirniy.kyiv.ua

Поясніть, що дитина нікого не втратила

«Що важливо пам’ятати? Дитина любить обох батьків, і боїться втратити одного з них. Тому важливо пояснювати дитині, що навіть якщо мама з татом розлучаться, майже нічого в її житті не зміниться, окрім того, що один з батьків буде проживати в іншому місці, але він буде приходити й проводити час з дитиною, і так само її любити», – коментує Альона Грицай.

Чоловік і дружина можуть розірвати шлюб, але батьківство – це назавжди

Психолог зауважує, що по можливості важливо зберегти дружні відносини. Адже і батькам буде легше, вони зможуть завжди один на одного розраховувати та підтримувати в різних ситуаціях. І дитині буде краще, якщо вона буде бачити спокійних батьків, які намагаються мирно вирішити всі питання, ніж коли це будуть постійні сварки та звинувачування.

Не перекладайте свої образи на дитину

«Для дитини важливо, знати що у неї хороші двоє батьків, тож ніяким чином не потрібно говорити поганих речей про іншу сторону в присутності дитини. Вона не повинна оцінювати, ставати на сторону одного з батьків, та робити вибір між мамою та татом – це завдає болю. Більш того, часто бувають такі ситуації, що дитина може думати, що вона є винною у розлученні батьків. В таких випадках, потрібно обговорити ситуацію без подробиць, пояснюючи дитині, що іноді дійсно краще розлучитися та зберегти хороші стосунки, щоб почувати себе спокійніше. Прошу завжди пам’ятати, що чоловік і дружина можуть розірвати шлюб, але батьківство – це назавжди», – наголошує експерт.

Обов’язково говоріть дитині, як сильно ви її любите

Також, психолог звертає увагу батьків на те, що дитині потрібний час на те, аби звикнути до змін, які відбулися. Головне підтримувати її. Саме зараз для неї важливо відчувати, що вона не одна зі своєю проблемою. В період адаптації до нових умов варто частіше проводити час з дитиною, спілкуватися, обговорюючи важливі речі, займатися спільною діяльністю. І обов’язково говорити дитині, як сильно ви її любите. Якщо в сім’ї двоє і більше дітей, розподіляти час таким чином, щоб його вистачало на всіх дітей – і на спільну діяльність, і окремо на кожного.

«Ще один важливий момент. Діти копіюють поведінку своїх батьків, тож яка б непроста ситуація не виникала, потрібно про це не забувати. Обов’язок обох батьків – створити здорову атмосферу для розвитку дитини. Це спільна відповідальність. Тому у силах батьків зробити так, щоб мінімізувати негативні наслідки розлучення для дитини», – додає Грицай.

Чи варто жити разом заради дитини

«На мою думку, в залежності від ситуації. Як би подружжя один одного не любили, можуть виникати розбіжності в поглядах, суперечки, сварки. Потрібно розмовляти та ділитися своїми почуттями. У кожного з нас різний світогляд, виховання, умови, в яких ми зростали, темперамент, риси характеру і т. д. Відмінностей безліч», – пояснює психолог.

До слова, чим більше пара пізнає один одного, обговорює ситуації, ділиться почуттями, проводить час разом, тим краще є розуміння свого партнера. Якщо подружжя самотужки не справляється з ситуацією, найкращий вихід піти на консультацію до сімейного психолога.

«Якщо все ж таки ситуація не вирішується, покращення немає, краще розлучитися. Так, безумовно, повноцінна сім’я – найкращий варіант. Але в тому випадку коли в сім’ї панує спокій, мир та здорова атмосфера. Приймаючи рішення щодо розлучення, раджу добре подумати над ситуацією, оцінити, обговорити, спробувати змінити її на краще, а тільки потім приймати остаточне рішення», – підсумовує Альона Грицай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest