Неділя, 26 Листопада, 2023
Історія КиєваНовини

Київський активіст знайшов старі скульптури левів і зубра із зоопарку – вони в поганому стані. Відео

За інформацією активіста, скульптури знімали з постаменту «варварським способом».

Активіст і журналіст Сергій Бригадир знайшов оригінальні скульптури левів і зубра 1968 роки роботи Юрія Рубана, які були встановлені біля старого входу в Київський зоопарк.

Про це повідомляє сайт Наш Київ з посиланням на пост Бригадира у фейсбук.

За словами Бригадира, він намагався з’ясувати, яка доля спіткала скульптури після демонтажу старого входу, але директор зоопарку на його запити не відповідав і кидав трубку. В результаті скульптури виявилися в господарському дворику на території зоопарку. Вони лежать під відкритим небом прямо на землі й уламках бетону.

За інформацією Бригадира, скульптури знімали з постаменту «варварським способом». Наприклад, після демонтажу роги зубра потріскалися. А від гранітного постаменту статуї відокремлювали за допомогою ломів. Скульптурну групу левів розділили, і вона сильно постраждала під час демонтажу.

Активіст зазначив, що скульптури мають історичну цінність і є власністю громади Києва, а не чиновників, зоопарку або сім’ї їх автора. Він закликав збирати кошти на відновлення скульптур або вирішувати це питання в інший спосіб.

«Якщо місту ніде їх розмістити, ми це місце знайдемо. Можливо це буде десь в Дніпровському районі, якщо в центрі міста немає місця, де їх поставити», – додав Бригадир.

Друзі, я їх знайшов – оригінальні монументальні анімалістичні скульптури Юрія Рубана "Зубр і Леви" 1968ого року з входу в ЗООпарк

Опубликовано Сергій Бригадиром Вторник, 19 мая 2020 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest