Неділя, 26 Травня, 2024
Новини

Київрада перенаправила гроші з метро на боротьбу з коронавірусом, та запровадила онлайн-голосування

26 березня відбулося позачергове засідання Київської міської ради. Причиною екстреного збору депутатів столиці стала необхідність перерозподілу коштів міського бюджету на боротьбу зі швидко поширюваним у місті коронавірусом. 

Вирішено не будувати метро на Виноградар, не ремонтувати житловий фонд та не укріплювати міст Кличко, повідомляє агентство ua-times.com.

Причина зборів

Станом на ранок четверга, 26 березня, у Києві зафіксовано уже 40 підтверджених випадків зараження небезпечною недугою і це найвищий показник серед усіх регіонів країни. За словами міського голови – Віталія Кличка, лише за перші два тижні “карантинних” заходів втрати для столиці уже встигли скласти більше одного мільярда гривень.

З цього приводу Кличко ще вчора виступив з відкритим зверненням до міських депутатів із закликом попри всі перестороги прийти на екстрене засідання і проголосувати зміни до міського бюджету, які допомогли б місту вивільнити додаткові кошти на боротьбу з вірусом.

«Ми розуміємо, що ситуація тривожна. Але, депутатам необхідно зібратися, щоб вирішити гостро важливі для міста питання. І, я сподіваюсь, що депутати поставляться до цього з розумінням», – зазначив Кличко.

З очільником був солідарним і заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів. Він також наголосив на важливості засідання, зокрема, наголосив на тому, що прийти на засідання – обов’язок кожного з депутатів: “Шановні депутати Київради! Ми маємо прийти на роботу, щоб кияни мали можливість спокійно побути вдома. Це наш з вами обов’язок”, – зазначив секретар.

Голосування

Продовження пленарного засідання X сесії 8 скликання Київської міської ради розпочалося з більш ніж 20 хвилинною затримкою. Найбільш пунктуальними серед інших міських обранців були сам міський голова – Віталій Кличко та секретар міськради – Володимир Прокопів, що прибули до пленарної зали першими.

Кличко наголосив на важливості прийняття змін до бюджету

«Нам важливо зараз прийняти рішення про зміни до бюджету, які б дали можливість направити кошти на боротьбу з вірусом», – наголосив мер міста у вступному слові.

Засідання розпочалося з обговорення порядку денного та нагальних питань протидії коронавірусу.

Олександр Омельченко стурбований недотриманням обмежувальних заходів в КМДА

«Я на своєму 82 році життя не хочу помирати. Потрібно всі ті питання, які не стосуються обмежувальних заходів, викинути з порядку денного. Всіх тих працівників КМДА, які не забезпечують роботу депутатів – дати платний відгул», – зауважив депутат від фракції «Єдність», колишній мер Києва Олександр Омельченко.

Виступила зі словом і Директор Департаменту охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Валентина Гінзбург. Вона зазначила, що на період обмежувальних заходів будуть здійснюватися фінансові доплати медикам у розмірі від 1 000 до 4 000 грн на місяць. Кошти будуть перенаправлені з інших, менш пріоритетних напрямків, зокрема відшкодування працівникам проходження загальнообов’язкового медичного огляду, напрямки косметичної та стоматологічної медицини.

Валентина Гінзбург стверджує, що ситуація з поширенням вірусу контрольована

Профільний заступник Міського голови Микола Поворозник зазначив, що урядом уже виділено 330 мільйонів грн державної субвенції на підтримку місцевих закладів охорони здоров’я.

Водночас, секретар міськради Прокопів виніс на голосування рішення про можливість проведення поіменного голосування рішень Київради онлайн. Такий спосіб голосування Прокопів запропонував ввести на період до 1 вересня 2020 року. Втім, така пропозиція була сприйнята не всіма депутатами, зокрема, Сергій Гусовський (депутатська група “Київська команда”) відзначив, що такий хід міської влади може стати джерелом для різного роду маніпуляцій, в тому числі прийняття рішення, що аж ніяк не пов’язані з боротьбою з коронавірусом.

Володимир Прокопів: “Депутати зможуть голосувати онлайн”

Зрештою, разом із запропонованими правками Гусовського міськрада прийняла рішення про можливість онлайн-голосування з окремих питань на період до 1 травня 2020 року.

Щодо питання перерозподілу коштів бюджету на боротьбу з коронавірусом виступив також заступник КличкаМикола Поворозник. В тому числі він зазначив, що скорочення видатків бюджету передбачене в частині соціально-економічного розвитку – розмір обмеження: 1 224 000 000 грн. Вони стосуватимуться видатків на транспорт, капітальне будівництво та соціальну сферу.

Так, до кінця року в міському бюджеті не передбачено коштів для будівництво метро на Виноградар, до речі, на яке гроші виділялися ще кілька років тому, але були благополучно вкрадені. Скорочені видатки на розробку проектно-планової документації, в тому числі розробку нових детальних планів території (ДПТ). Скорочено на 5 000 000 грн. видатки й на роботу Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Не передбачені кошти на закупівлю нового транспорту для столиці –  автобусів, тролейбусів, трамваїв, пожежних машин тощо. Не передбачено фінансування ремонту житлового фонду, в тому числі реконструкції кварталів застарілого житла.

Микола Поврозник, відстоюючи проект рішення запланованих змін до бюджету, навіть зняв маску

Водночас, проголосовані обмеження мають й виключення, які стосуються “життєвоважливих” об’єктів будівництва. Так, ще 600 тис грн. на рік залишено для продовження будівельних робіт на Подільсько-Воскресенському мостовому переході, введення якого в експлуатацію саме в 2020 році визначено міською владою, як пріоритет. А от фінансування укріплювальних та протизсувних робіт на т.зв. “Мосту Кличка” тимчасово заморожено.

Джерело – агентство ua-times.com.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest