Четвер, 30 Травня, 2024
ВажливеНовини

Київ готовий прийняти у власність міста Гостинний двір

Місто готове прийняти Гостинний двір у власність і використовувати його як заклад культури.

Про це повідомляю «Вечірній Київ» з посиланням на пресслужбу КМДА.

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, молоді та спорту депутати підтримали внесення змін до рішення про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності будівель, цілісних майнових комплексів закладів культури, фізичної культури та спорту. 

Фактично цим рішенням ми підтверджуємо, що після передачі Гостинного двору та трьох інших будівель у власність міста, вони будуть використовуватися для розвитку закладів культури та спорту, і не відчужуватимуться у приватну власність. Міська влада готова реставрувати пам’ятки за рахунок київського бюджету. Але це можливо лише після передачі до комунальної власності. Місто закликало Кабмін пришвидшити передачу будівель на баланс міста минулого року. Зараз ми знімаємо всі зауваження, тому, сподіваюся, справа піде швидше, – зазначила ініціатор проєкту рішення, депутат Київради Вікторія Муха.

Київрада ще у 2017 році задекларувала бажання прийняти на баланс міста визначні пам’ятки архітектури столиці: «Гостинний двір» та «Будинок Сікорського». Адже протягом значного періоду перлини київської архітектури перебувають в аварійному стані та потребують негайного проведення першочергових протиаварійних робіт з подальшою реставрацією. 

Також міська влада просила передати до комунальної власності ще два об’єкти: «Національний цирк України» та спортивний комплекс «Атлет».

У січні 2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України звернулося до міської влади щодо уточнення відомостей про цільове використання майна після передачі його у комунальну власність.

Проєкт рішення також мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Гостинний двір. Відеоісторія від Олександра Алфьорова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest