Середа, 9 Жовтня, 2024
Історія КиєваВажливе

Кияни просять реконструювати так звану “дачу Хрущева” по вулиці Герцена, 16. Петиція

Кияни вимагають зберегти та реконструювати старовинні садиби Бєльського та парк за адресою: вулиця Герцена, 16.

Відповідну петицію №9590, зареєструвала активіст Оксана Дубініна

Фото – Оксана Дубініна

В петиції повідомляється що:

Майже у центрі Києва за адресою вул.Герцена, 16, є старовинний затишний парк із двома чудовими садибами в стилі неоренесансу, збудованими у 1890-х роках на кошти Октавіана Бєльського за проектом архітектора Миколи Миколайовича Казанського. В народі це місце відоме, як дача Хрущова.
Будови в парку – пам’ятка архітектури. Садиба 1910-і р.р. Охороняється державою, пошкодження карається законом. Внесений в список пам’ятників Шевченківського району м. Києва Наказом по Комітету від 16.05.1994 № 10. Але це не допомагає садибам не руйнуватися.
З 1978р. парк та садиби належать ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України». Інститут дуже важливий і займається чудовою справою охорони здоров’я матері та дитини – це безперечно! Але інститут лише прибирає територію, а стан парку та власне будинків у дуже скрутному стані, вони гинуть просто на очах. При нашому кліматі через декілька років врятувати будівлі буде вже неможливо.
У 1934-1937рр. на території парку була проведена глобальна реконструкція, збудовані місточки, ставки з рибою, існував невеличкий зоопарк.
Ще деякі реконструкції були проведені до 1949 року, в тому числі добудований поверх у другої садиби.
За ці, майже 60-70 років, крім косметичних процедур, нічого не робилося для збереження парку та історичних будівель.
Зараз майже всі садові скульптури зруйнувалися з часом, басейн, альтанки, місточки в аварійному стані, ставки висохли та стали невеличкими калюжами. Друга садиба особливо швидко руйнується.
Приблизно на місці парку виток річки Глибочиці, тому ставки реально відновити. Парк уже має столітні платани, ялини та інші зелені насадження.

“Просимо розглянути можливість та виділити кошти на реконструкцію будівель.Ми ще можемо все врятувати та залишити майбутнім нащадкам прекрасні садиби та парк. Ми любимо своє місто і мріємо, щоб воно ставало ще кращим і комфортним для життя. Ми хочемо зберегти нашу історію, адже так багато вже втрачено” – зазначила автор петиції.

Петицію можна підписати ТУТ

Фото – Оксана Дубініна
Фото – Оксана Дубініна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest