Субота, 22 Червня, 2024
Новини

Кияни пропонують запровадити у столиці день без авто. Петиція

Такий день пропонують робити в останню неділю кожного місяця.

Відповідна петиція з’явилась на сайті Київської міської ради 16 вересня.

Так, у петиції пропонують в останню неділю місяця з 00:00 до понеділка 00:00 заборонити використовувати легкові автомобілі, мотоцикли та скутери на дорогах Києва віддавши автомобільні смуги – велосипедам, самокатам, моноколесам, сіґвеям та іншим, а також їх електричним аналогам.

Серед причин такого нововведення автор назвав забруднення  атмосфери та середовища, ймовірне зменшення рівня  автомобілізації  та рекордних з заторів, витрат  десятків мільярдів гривень на автоінфраструктуру.

Також на думку автора звернення, через надмірну автомобілізацію як у Києві, так і в Україні, збільшується рівень смертності на дорогах, не зважаючи на пандемію чи впровадження фото/відео фіксації порушень та збільшення за них штрафів.

Автор також вважає, що широчезне шосе у місті нищить зв’язки людей, що живуть по обидві сторони вулиці, а також зменшують можливість безбар’єрного пересування містом

“Окрім вище вказаних причин, хотілось би згадати, що у Києві досі витрачають десятки мільярдів гривень на автоінфраструктуру: естакади, мости та конюшинові розв’язки, що знищують профілі вулиць та міста, створюють величезне шумове забруднення, де поряд просто неприємно знаходитись”, – зазначається у петиції.

“Ця акція може зменшити автомобілізацію в місті та за бажання киян може проводитись частіше ніж один раз на місяць. Але починати треба хоча б з цього. Свого часу в Нідерландах, а саме у місті Делфт у 1973 році вперше провели таку акцію, що призвела до велобуму у країні та зробила країну осередком велоруху у світі”, – йдеться у петиції.

Наразі петиція зібрала 7 підписів. Для розгляду Київрадою вона має зібрати 6 тисяч голосів за 58 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest