Київський квітковий годинник
Квітковий годинник на Алеї Героїв Небесної Сотні – одна з візитівок центру Києва.
Київський квітковий годинник вважається найбільшим у світі. Загальний розмір квіткового витвору становить 19,5 м, діаметр циферблату — 16,5 м, а довжина хвилинної та годинної стрілок відповідно дорівнює 7 і 4 метри. Часовий механізм київському квітниковому годиннику подарував Единбург — місто побратим у Шотландії.

Ескіз першого квіткового годинника було розроблено за мотивами робіт народного художника України, лауреата Шевченківської премії Леоніда Андрієвського.
На його створення було використано 50 тисяч квітів, половина з яких утворювала фонове панно, а інша — сам квітковий годинник. То були бегонії, хризантеми, верес, колеус, каланхое, бархатці та багато інших рослин. Для підготовки ґрунтової основи під годинник було завезено 400 тонн землі (близько 7 залізничних вагонів).
Квітуче диво було презентовано 23 серпня 2009 року, до річниці Незалежності України. Відкривав годинник київський міський голова Леонід Черновецький.

Щороку на Квітковому годиннику висаджується близько 50-80 тисяч квітів, які прикрашають циферблат, а також утворюють фонове панно навколо циферблата.
Механізм квіткового годинника зламали на другий день після відкриття. Його ремонт обійшовся спонсорам у 3,7 тис. грн. Причиною пошкодження механізму, за інформацією мерії, стало катання людей на стрілках.
Годинник був відремонтований тільки до Дня Перемоги в травні 2010 року.

До Дня Незалежності у 2010 році годиннику надали образу народної вишивки, оскільки святкова виставка квітів на Співочому полі мала назву «Ріка вишиванок». Особливістю нового дизайну став український рушник, який квітами висадили навколо циферблату. На виготовлення рушника пішло 80 тисяч різноманітних квітів, серед яких колеус, сині петунії, червоні бегонії, ахерантес та зелена аурея.

У 2011 році квітковий годинник прикрасили двома великими квітками каштана з листям, розташованими по обидва боки.

До Євро-2012 годинник прикрасила квіткова композиція з талісманами чемпіонату з футболу – Славеком і Славком.

До Дня Незалежності 2012 року квітникарі підкреслили красу композиції білою мармуровою крихтою. Тепер квітковий годинник став виглядати яскравіше.

Інсталяція квіткового годинника у травні 2013 року досягала 300 кв.м. та символізувала барвистий водограй дитячої творчості та наукових відкриттів.

У липні 2013 року оздоблення присвятили 1025-річчю Хрещення Київської Русі.

Сумні події Революції гідності торкнулися і квітковий годинник, поблизу якого перебувала барикада і тривало протистояння революціонерів з Беркутом. Довгий час квітковий годинник перебував в жалюгідному стані, але пізніше його привели до ладу. У 2014 році під годинником був влаштований меморіал.




29 травня 2015 року Квітковий годинник після капітального ремонту відкрили.

У 2016 році годинник прикрашали більш як три тисяч чорнобривців.


2018 року композиція годинника була присвячена національним символам України. Тут і гілки калини з бегонії та альтернантери, синьо-жовта стрічка з агератуму та колеусу, квітка з тагетісу та рожевої бегонії; циферблат – з яскраво-червоної бегонії та стилізовані зірки Євросоюзу на синьо-жовтому тлі з декоративної мульчі. Загалом для оформлення годинника висаджено більше 20 тисяч квітів.

На початку 2019 року у зв’язку з відведенням земельної ділянки на Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до Алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 у Печерському та Шевченківському районах м. Києва для будівництва Меморіалу Героїв Небесної сотні, “Київзеленбуд” припинив висадження квітів.
Квітковий годинник у центрі столиці планують демонтувати після закінчення Генеральною прокуратурою слідчих дій та надання на це дозволу.
