Середа, 10 Квітня, 2024
Новини

Кого кияни хочуть бачити мером столиці – соцдослідження

Названі два фаворити на крісло мера Києва.

У березні 2020 року рейтинг Віталія Кличка становить 26%, друге місце з невеликим відривом займає журналіст Андрій Пальчевський, за якого готові проголосувати 22% киян.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження ГО “Центр суспільного розвитку “ІНТЕР-АКЦІЯ”, проведеного в Києві з 6 по 7 березня, повідомляє сайт  politeka.net.

Рейтинг кандидатів, якби вибори пройшли в найближчу тиждень:

Віталій Кличко (“УДАР”) – 26,4%

Андрій Пальчевський (самовисування) – 22,4%

Микола Томенко (Рідна країна) – 10,7%

Сергій Притула (“Голос”) – 8,1%

Олександр Омельченко (самовисування) – 5,4%

Андрій Білецький – 5%

Микола Тищенко – 4,3%

Дмитро Гордон – 4%

Олександр Попов (“ОПЗЖ”) – 3,5%

Дмитро Гордон (“Сила і честь”) – 3,1%

Володимир Бондаренко (“Батьківщина”) – 2,5%

Борислав Береза (самовисування) – 2%

Андрій Іллєнко (“Свобода”) – 1,9%

Пальчевський, Кличко

22% київських виборців ще не визначилися зі своїм вибором. Порівняно з опитуванням, проведеним в січні, рейтинг Віталія Кличка помітно впав – на 4,3%. Тепер лідерство мера під загрозою, адже його майже наздогнав Андрій Пальчевський, підтримка якого збільшилася на 3,5%. Замикає трійку лідерів Микола Томенко – його рейтинг виріс на 1,8%.  

З початку 2020 впізнаваність претендентів змінилася. У телеведучого Андрія Пальчевського вона виросла сильніше всіх – з 64,2% до 71,9%. Директор ГО “Інтер-Акція” Юрій Лагутов зазначив, що більше киян дізналися про журналіста завдяки його активній роботі по коронавирусу:

“Андрій Пальчевський, будучи пов’язаним з медициною, зміг оперативно і якісно коментувати події, що відбуваються. Він безпосередньо висвітлював обсервацію в Санжарах українців, евакуйованих з Китаю”. 

Експерт Українського інституту політики Микола Спірідонов додав, що “у зв’язку з загрозою коронавіруса від претендента на посаду мера Києва вже потрібні і певні медичні знання”. Зараз телеведучий Андрій Пальчевський з’являється на популярних телеканалах частіше, ніж Кличко. І коментує ситуацію “фахово, цікаво”. 

Впізнаваність Віталія Кличка залишилася приблизно на тому ж рівні завдяки тому, що він досі є мером Києва. У той же час, як підкреслив Микола Спірідонов: “Антирейтинг Кличко перевищує його рейтинг”. Дослідження показує, що більшість респондентів (37%) незадоволені роботою мера.

За словами Юрія Лагутова, для киян великою несподіванкою стали комунальні платіжки в лютому і січні 2020 року. Опаленням займається компанія “Київтеплоенергія”, яка підпорядковується КМДА. “Замість того, щоб економити гроші, відбувалося теплове накручування”. Ця ситуація сильно вплинула на зниження рейтинг Кличко в березні.

В нове опитування соціологи “Інтер-Акції” додали колишнього мера столиці Олександра Омельченка. Директор центру Юрій Лагутов, посилаючись на свої джерела, заявив: в цьому році екс-мер збирається брати участь у виборах. 

Соціологічне дослідження провели у Києві. В його рамках було опитано 1,5 тисячі громадян України старше 18 років, які проживають у столиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest