Середа, 29 Листопада, 2023
Новини

Каштани на Хрещатику будуть! – Кличко

Кущі ялівця на частині вулиці Хрещатик висадили тимчасово.

Після реконструкції головної вулиці, що планують здійснити наступного року, на ній висадять каштани, а ялівець пересадять у парки та сквери.

Про це Кличко розповів під час онлайн прес-конференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

«Днями вздовж частини Хрещатика висадили ялівець – там, де на цей момент не було дерев. Підкреслю: таке рішення – тимчасове. Наступного року ми плануємо реконструкцію Хрещатика. Її не робили багато років, тільки оновлювали асфальт. Тому цього року висаджувати крупномірні дерева не мало сенсу. А ялівець перед початком ремонту пересадять у парки та сквери міста, – сказав Кличко. – Ми враховуємо попередній досвід. Бо під час масштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну частину вулиці. І каштани опинилися впритул до дороги”, – підкреслив мер. 

Він зазначив, що на Хрещатику – великий трафік і висока загазованість повітря. А суміш, якою посипають дороги взимку, також негативно впливає на дерева. – Вони слабнуть і хворіють. Щоб уникнути цього, під час реконструкції розширять бульварну зелену зону, облаштують стаціонарну систему поливу, лунки дерев будуть захищені від потрапляння реагентів. 

«Тобто ми створимо умови, щоб у кожній лунці – а їх від Бессарабської до Європейськоїплощі 249 – росли, а не чахли, дерева, – сказав Кличко. – Звичайно, каштани – символ Києва. Вони ростуть у парках та скверах, на міських бульварах і вулицях. Ростимуть каштани і на Хрещатику! Будемо шукати витривалі сорти. Каштани будуть! Тому прошу не робити з ялівця слона, – пожартував мер. – Ялівець теж не треба зневажати, але його з Хрещатика наступного року пересадять. А от каштани пересаджувати не рекомендують. Тому перед реконструкцією їх поки і не висаджували на головній вулиці», – наголосив Віталій Кличко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest