Понеділок, 27 Листопада, 2023
Історія КиєваЛегендарні магазини

Фарфор-фаянс. Історії легендарних магазинів Києва

З історії легендарних магазинів Києва – Магазин “Фарфор-фаянс”.

Знаходився за адресою: вул. Хрещатик, 34.

Серед культових магазинів минулого на Хрещатику – магазин кераміки «Фарфор-Фаянс» за адресою Хрещатик, 34, який був відкритий ще в довоєнні часи.

Фарфор-фаянс
1941.09.21. Черга поблизу. Вітрини магазину “Фарфор-фаянс-скло” закриті щитами, встановленими в дні оборони для захисту вторинного скла від ударної хвилі при вибухах авіабомб. Фото: photohistory.kiev.ua 
Окупований Київ на фотографіях з польського Національного архіву (NAC)
Пожежа в комендатурі розташованій у будівлі готелю «Спартак», 24 вересня 1941 року. Ліворуч Магазин «Фарфор-фаянс». Фото — NAC

“Фарфор-фаянс” завжди був улюбленим жіночим магазином. Киянки і гості міста шикувалися в черги за сервізом “Мадонна”, аналогічний якому нібито стояв ще на обідньому столі цариці Катерини.

На його вітрини частенько дивилися як на виставку, придбані там сервізи вважалися найкращими подарунками на свята.

Фарфор-фаянс

У 2006 році столиця втратила довгожителя торгівлі, і нині на місці “Фарфору-фаянсу” вже інший магазин. Але до сих пір можна випадково наштовхнутися на рекламу віджилого магазину в інтернеті або старих журналах, що в магазині “Фарфор-фаянс” пропонується гідний вибір посуду для справжніх чоловічих напоїв – оригінальні пивні керамічні кружки. Навіть коли вибір посуду став доступний в багатьох магазинах, фарфоровий довгожитель на Хрещатику не втратила своїх покупців. Часто оригінальні чашки або сервізи можна було купити лише там. Багато заходили в магазин на екскурсію – помилуватися на гарний посуд і придивитися до новинок.

Фарфор-фаянс

По темі

Легендарні магазини Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest