Дієта при гіпертонії
Продукти та основні принципи дієти для гіпертоніків.
При гіпертонічній хворобі велику роль відіграє не тільки правильно підібране медикаментозне лікування та своєчасне вживання лікарських препаратів, таких як Бісопролол-КВ, але й харчування.
В основі дієти в цьому випадку є їжа рослинного походження, молочні продукти, риба.
Основні принципи дієти для гіпертоніків
Існує кілька принципів складання дієти для людей з гіпертонічною хворобою:
- Низькокалорійна, енергетично збалансована їжа.
- Вживання продуктів, що містять поживні речовини, зокрема, жирні кислоти омега-3, вітаміни Р, РР, В6, С, Е, фосфоліпіди.
- Харчування має бути дрібним і регулярним, не пізніше, ніж за дві-три години до сну.
- Вживання вареної, тушкованої або приготовленої на пару їжі.
- Обмеження жирів тваринного походження, солі та алкогольних напоїв.
- Продукти повинні містити достатню кількість харчових волокон, кальцію, магнію, калію.
Продукти, що знижують АТ
Щоб показники АТ залишалися в нормі, в організм повинні надходити вітаміни та мікроелементи, що позитивно впливають на стан судинної системи.
Все необхідне є у ряді продуктів:
- Риба. У скумбрії, хеку та тріску багато кальцію (на 100 г риби до 0,4 г). В озерній форелі, тунці, сардині, лососі, оселедці, скумбрії містяться омега-3 поліненасичені жирні кислоти.
- Картопля. Продукт багатий на вітамін С, магній, калій. Найкраще вживати запеченим без солі в шкірці.
- Нежирний йогурт. Згідно з проведеними вченими дослідженнями, навіть дві порції йогурту на тиждень на 20% знижують ризик виникнення гіпертонії.
- Часник та прянощі. Вживання меншої кількості солі сприяє нормалізації артеріального тиску. Замінити її та покращити смакові якості страв можна за допомогою чебрецю, базиліку, розмарину, кориці, часнику.
- Гіркий шоколад. При щоденному вживанні у невеликих кількостях цього продукту АТ знижується. Він містить флавоноїди, що мають протизапальні та антиоксидантні властивості.
- Насіння гарбуза. У них присутні жирні кислоти, магній та калій у великих кількостях.
- Рис. У рисі багато калію, який дуже важливий для оптимального функціонування судин та серця.
- Мигдаль. У складі препарату є вітамін Е, «хороший» холестерин, калій, білок, магній, клітковина. Достатньо на день вживати від 30 до 40 грам мигдалю.
- Грейпфрут. І сам фрукт, і його сік допомагають привести артеріальний тиск у норму, але вживати їх слід у невеликій кількості. Продукт може розпочати реакцію з лікарськими засобами, що призведе до побічних дій.
Крім цього, пацієнтам з гіпертонічною хворобою важливо пити за добу достатню кількість води, щоб не допустити зневоднення, що безпосередньо впливає на підвищення артеріального тиску.