Четвер, 30 Травня, 2024
Історія КиєваНовини

Арку Дружби народів офіційно перейменували, також триває робота по демонтажу моменту під нею

Від сьогодні “Арка Дружби народів” має назву “Арка Свободи українського народу”.

У Києві декомунізували Арку Дружби народів. Відтепер це – Арка Свободи українського народу. Також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які приберуть у столиці. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив після засідання Київради.

«Сьогодні ми вирішили питання декомунізації назви арки Дружби народів. Тепер це – Арка Свободи українського народу. Також затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму. Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань має бути швидким, проте обґрунтованим. Рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку «Київ Цифровий».

Також триває демонтаж монументу під аркою.

26 квітня 2022 року була демонтована радянська бронзова скульптура двох робітників, встановлена в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією». Символічно – коли 8 метрову скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника.

Друга скульптурна композиція, встановлена поруч, буде закрита опоряджувальними матеріалами і теж згодом розбереться. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest