Субота, 7 Вересня, 2024
Новини партнерів

Адаптація через переїзд, збереження ментального здоров’я та пошук роботу у новій країні – поради від Jooble

Переїзд до іншої країни – це не завжди є простим рішенням. Даємо поради для швидкої адаптації, збереження здоров‘я та ефективного пошуку роботи.

Через воєнний стан в Україні за кордоном сьогодні залишаються понад 8 млн осіб, а жителі прикордонних регіонів продовжують виїжджати. Хоча в багатьох країнах ЄС українцям допомагають з фінансами, житлом та пошуком зайнятості, все одно доводиться будувати життя з нуля. Для тих, хто першочергово зацікавлений в роботі, на сайті ua.jooble.org представлені вакансії, які оновлюються щодня, наприклад як робота Дніпро або ж за межами країни. У цій статті ми розповімо як адаптуватися до життя за кордоном та знайти постійне місце праці.

Адаптація до нової країни – поради для збереження психічного та фізіологічного здоров’я

Переїзд завжди супроводжується стресом. Здебільшого люди переймаються через мовний бар’єр, облаштування оселі, відсутність роботи та знайомств. Разом з експертами компанії Jooble ми зібрали декілька порад, які допоможуть швидше звикнути до життя в новому місці.

Зберігайте звичну рутину

Повертайтеся до свого стандартного розпорядку дня одразу після розміщення у новому місці. Якщо ви звикли зранку робити зарядку, вдень працювати, а ввечері виходити на прогулянки з дітьми – не пропускайте жодного з цих пунктів. До того ж важливо збалансовано харчуватися, навіть якщо через стрес ви не маєте почуття голоду. Не давайте вимушеному переїздові впливати на ваші справи та звички.

Якщо ви хочете знайти часткову або повну зайнятість у новій країні, рекомендуємо час від часу переглядати вакансії за потрібним вам запитом, наприклад робота за кордоном. Тут українцям пропонується робота Канада, США та країнах ЄС.

Якнайшвидше починайте вивчати мову країни

Реалії такі, що без знання державної мови країни, у якій ви плануєте залишатися, шанси знайти роботу за фахом достатньо низькі. Тому дізнайтеся про інтеграційні курси в центрі для біженців з України або в тематичних групах у Telegram, Viber, Facebook.

Відвідування занять з іноземної мови надає такі переваги:

Займає вільний час, якого часто після переїзду виявляється забагато.

Допомагає почати швидше орієнтуватися в супермаркетах, ТЦ, на дорогах, в громадському транспорті та інших місцях.

Дає змогу боротися зі стресом та заводити знайомства серед земляків.

До того ж вивчати мови можна у мобільних застосунках. Наприклад, зараз популярними є Duolingo, Busuu, Drops та LingQ.

Зосереджуйтеся на плюсах, а не на мінусах

Експерти радять не загострювати увагу на негативних аспектах життя в новій країні та перестати порівнювати її з батьківщиною. Ці відмінності тільки будуть дратувати вас щодня та змушувати сумніватися щодо правильності вашого рішення. Краще виділяйте для себе позитивні сторони переїзду. Наприклад, можливість розширити свій кругогляд, вивчити нову мову, відвідати гарні місця, познайомитися з новими людьми тощо.

Не забувайте про те, що робить вас щасливими

Багато людей не хочуть витрачати час, сили на пристосування до нового місця та вважають це недоцільним, адже врешті-решт повернуться додому. Проте під час війни є купа невизначеностей, тому важливо жити «тут і зараз», робити те, що подобається. Наприклад, ходити на прогулянку до парку, випити кави друзями або рідними, відвідувати музеї та пам’ятки архітектури, купувати нові речі тощо.

Де українцям шукати роботу за кордоном?

Сьогодні українці за кордоном можуть знайти працевлаштування з мінімальним володінням державної мови країни перебування або навіть без її знання. Як правило це робота, що не передбачає спілкування з людьми – на виробництвах, фермах, в автомобільній галузі тощо. Фахівці, які володіють мовою на рівні B2 або вище, вже можуть вибрати вакансію за освітою.

Для працевлаштування спочатку необхідно отримати дозвіл на проживання, його видають у місцевих муніципалітетах. Документ не тільки дозволяє залишатися на території країни довше туристичних строків (напр., 90 днів для країн ЄС), але й дозволяє біженцям влаштовуватися на роботу.

Для пошуку зайнятості за кордоном є декілька джерел:

Сайти з вакансіями – зручним є проект Jooble «Help Ukrainians», адже оголошення від роботодавців тут розділені по країнах. Також українці користуються Jobful, ec.europa.eu, UA Talents.

Спільноти у Telegram та Facebook – у соцмережах теж можна натрапити на цікаві пропозиції. Групи з вакансіями можна знайти за запитами «Робота у [назва міста]», «Українці у [назва міста]» та ін. Проте слід бути обережними, адже нерідко можна зустріти шахраїв, які вимагатимуть кошти за співбесіду або працевлаштування.

Центри зайнятості – при реєстрації проживання в українців запитують чи можна передавати їх контактні дані до організацій з працевлаштування, напр., JobCenter у Німеччині, Pole Emploi у Франції тощо.

Перед працевлаштуванням слід також ознайомитися з правилами оподаткування доходів фізичних осіб. Якщо в Україні воно становить 18% та 1,5% військового збору, то в деяких країнах ЄС податок сягає 45-50%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest