Субота, 25 Травня, 2024
Історія Києва

8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан

Київський фонтан – восьма бронзова міні-скульптурка проекту “Шукай” у Києві.

12 липня 2018 року у Києві була відкрита 8 міні-скульптурка проекту “Шукай” яка присвячена київським фонтанам Термена.

«Легенда скульптурки: кинеш у нього монетку – повернешся до Києва. В кінці дня кафе буде збирати монетки й дарувати організації «Агенти змін», яка робить Київ кращим», – пояснила під час відкриття ініціатор проекту Юлія Бевзенко.

8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан
8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан

Без фонтанів Термена неможливо уявити Київ вже впродовж більше ніж сотні років. Кажуть, що там, де в на площах і в скверах досі збереглись ці фонтани, там живе і буде жити дух старого міста. Мініскульптура встановлена на стіні кафе «Трішки більше»за адресою вул. Володимирська, 40/2.

Талановитий інженер Олексій Термен залишив про себе хорошу згадку в місті, бо й донині Київ прикрашають ошатні фонтани, виготовлені у ливарному цеху його машинобудівного заводу.

8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан
8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан

Мало хто знає, що колись фонтани були не лише окрасою парків і площ. З них напували коней і брали воду для господарських потреб. Їх використовували як резервуари для води для гасіння пожеж. Біля них зупинялися на відпочинок втомлені від сотень пройдених кілометрів прочани, що звідусіль прямували до Лаври чи Михайлівського золотоверхого монастиря.

Перший із фонтанів Термена з’явився на початку 70-х років позаминулого століття і був створений за проектом архітектора Олександра Шиле. Через декілька років Київське товариство водопостачання замовило ще шість подібних фонтанів. Навколо опори кожного розміщувався поділений на чотири фрагменти напис: “Завод / Термена / у Києві / рік встановлення”. Деякі з фрагментів можна роздивитися й зараз.

Нижній ярус фонтанів прикрашали голови чотирьох левів, із пащ яких текла вода. А згори споглядали дивні створіння – чи то леви, чи то люди. Любителі легенд досі переповідають історію про те, що нібито майстер цеху, в якому виливали фонтани, був брутальною людиною й не стидався міцного слівця. Це набридло його підлеглим і вони надали левовим мордам верхнього ярусу людських рис, зробивши карикатуру, яка надовго пережила свого прототипа. «Нехай краще з вуст ллється чиста вода, аніж брудні слова», – так пояснили вони свої дії.

Допитливі туристи і закохані у місто кияни завзято відшукують на прогулянках і п’ять збережених великих, і два малі фонтани Термена, а ще – мініатюрний, створений скульптором Сергієм Галенком на згадку про славетного інженера.

8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан

Легенда міні-скульптурки Київський фонтан ТерменаВкинеш монетку – повернешся до Києва. If you throw the coin into the fountain, you will come back to Kyiv.

Шукати треба бронзову міні-скульптурку київського фонтану за адресою: вулиця Володимирська, 40/2, на стіні кафе «Трішки більше».

Автор проекту “Шукай” – Юлія Бевзенко.

Партнер скульптури — Кафе “Трішки більше”.
Скульптор Сергій Галенко.

8 міні-скульптурка проекту “Шукай” – Київський фонтан

Фото – Юлія Бевзенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest