Субота, 22 Червня, 2024
Історія КиєваМистецтво

43-тя міні-скульптурка проекту “Шукай” – У Ольги під плащем меч!

У Ольги під плащем меч! – сорок третя бронзова міні-скульптурка проекту “Шукай” у Києві.

23 травня 2024 року у Києві була відкрита 43-тя міні-скульптурка проекту “Шукай” яка розкриває головний секрет пам’ятника княгині Ользі на Михайлівській площі.

“У Ольги під плащем меч — це повідомлення для кожного українця і українки, для кожного нашого друга і особливо ворога. Я хочу щоб жінки приходили до Ольги за силою, щоб вони відчували, що не одинокі. Хочу, щоб чоловіки приводили до неї своїх доньок, сестер і мам — щоб вони бачили та усвідомлювали свою силу, своє право на свободу, на дію, на боротьбу” – каже Юлія Бевзенко, авторка проєкту Шукай.

Княгиня Ольга – стратегиня, смілива, креативна, віддана країні та родині лідерка! Вона помстилася древлянам за вбивство чоловіка князя Ігоря, спаливши їхнє поселення.

У 1911-му році скульптор Іван Кавалерідзе створював на замовлення Київського відділу військово-історичного товариства пам’ятник Ольги, що стоятиме на Михайлівській площі Києва. У першій версії княгиня поставала рішучою правителькою з мечем в руках.

Однак цей образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана і автору наказали втихомирити жінку: меч прибрати і в руки хрест вкласти.

Скульптор меч прибрав і хрест вклав. Але він знайшов спосіб не відбирати меч, сховавши його від усіх під плащ, про що свідчить рука Ольги, яка міцно його стискає, — на автор натякає у своїх спогадах. За цю зухвалість його не запросили на відкриття пам’ятки, ще й зробили зауваження щодо великих грудей княгині.

Ця мініскульптура повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна з нас Ольга, у кожної з нас свій меч. Ним може бути усмішка, мовчання, слово, дія.

Легенда міні-скульптурки “У Ольги під плащем меч!” – Меча торкнись, відваги наберись. Remember your strength.

Шукати треба бронзову міні-скульптурку княгині Ользі за адресою: вул. Велика Житомирська, 2, фасад Дипломатичної академії України, Михайлівська площа.

Автор проекту “Шукай” – Юлія Бевзенко.

Меценат скульптури – Дмитро Синенко.
Скульптор – Юрій Білявський.

Фото – Юлія Бевзенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest