ЖиттяНовини

Як змінюватеметься столичний завод Арсенал у 2020 році, і що відкриється в найближчому майбутньому

Комерційний директор A-Development Дар’я Кухаренко про те, як змінюється столичний завод Арсенал, на території якого працює перший в столиці фуд-хол Kyiv Food Market, що відкриється в найближчому майбутньому і куди проект буде розширюватися.

Про це вона розповіла виданню Ukrainian Retail Association.

Історія великого ремонту

Коли робота над проектом тільки починалася, ми розуміли, що нам в руки потрапив об’єкт, що вимагає через свою історичну значущість дбайливого ставлення. Дух перехоплювало – це був шанс зробити щось помітне для архітектури Києва. Для команди A Development це був виклик ще й тому, що територія заводу раніше ніколи не була відкритою: з середини ХVIII століття тут були військові казарми, з ХIХ-го – цехи закритого заводу.

У 2017 році об’єкт був у жалюгідному стані. Забираючи його під реставрацію, була спокуса просто зробити в ньому щось нехитре, що можна без проблем здавати в оренду. Але ми вирішили застосувати досвід міжнародних урбаністів і створити значущий суспільний простір, цікавий для городян і гостей столиці. Такі місця, як Арсенал – не класичні об’єкти для бізнес-оренди, а точки в місті, які продають враження і емоції.

З метою “заселити” в колись закрите військове підприємство гуманістичний дух, за два роки ми повністю перелицювали споруду. Ідея була – змішати на одній території привабливе для прогулянок громадське місце, магазини, фуд-зону і офіси. І першим в ньому відкрився Kyiv Food Market.

Повний арсенал

У 2017 році ми розглядали багато ідей. Наріжним каменем концепції був простір, куди люди зможуть прийти і почитати книгу, сфотографуватися, провести час з друзями. Те, що у нас вийшло, тепер називається Kyiv Food Market рестораторів Алекса Купера і Михайла Бейліна. Перший в Києві фуд-хол розпочав роботу 25 вересня і зайняв площу 2000 кв.м. На двох поверхах можна продегустувати страви від більш ніж 20-ти закладів: від вегетаріанської їжі до морепродуктів, крафтових напоїв і м’яса-гриль.

Наступним став кафе-бар Молодість “зі стравами, знайомими всім з дитинства”: курячим бульйоном, форшмаком, салатом олів’є, чебуреками, борщем тощо. Нам пощастило, це лише другий заклад Купера з подібною вивіскою. Перша Молодість вже кілька років працює в Одесі на вулиці Грецькій і встигла набути статусу культової.

Але це тільки початок. У листопаді відкрився Osvitoria HUB – суспільний простір c заходами для людей, які цікавляться освітою. Він включає в себе open space на 20 місць, міні-офіси на 4-8 людей, тренінговий зал на 30-50 місць з лептопами, планшетами та інтерактивною дошкою, лекційний зал до 200 місць і дитячу кімнату. Крім того, в Освіторії є власна бібліотека і кав’ярня. Працює хаб цілодобово.

Креативний Штат Арсенал

У першому кварталі 2020 року в гігантському ангарі заводу Арсенал відкриється коворкінг Creative States. Загальний розмір об’єкта становить 4130 кв. м, з яких 3800 кв. м займе коворкінг, розрахований на 650-700 робочих місць. На першому поверсі розміститься лаунж-зона, посеред якої буде живе дерево як символ життя і розвитку, стійка реєстрації, кімнати для переговорів, Skype Rooms і бар. Територія буде трансформуватися під проведення заходів. На другому поверсі буде працювати кухня і офіси зі скляними стелями. Там же будуть розташовані душові й спальня – міні-готель із справжніми спальними капсулами. На третьому можна орендувати один з 14 Business Suite: унікальних офісів, кожен з яких буде виконаний в своєму власному стилі. За нашим задумом, вони ідеально підійдуть для дизайнерів, топ-менеджерів, селебріті та інших яскравих особистостей.

По всьому Креативному Штату Арсенал будуть розкидані затишні креативні куточки з диванчиками, кріслами, барними стільцями і столиками. Із заднього боку ангара буде організована парковка. Наша мрія, щоб Creative State of Arsenal відповідав атмосфері Coal Drops Yard в Лондоні. При цьому територія залишиться у власності заводу, A Development буде орендувати будівлю під коворкінг.

Навесні на території буде розбито сквер з лавками, щоб всі бажаючі могли випити кави, почитати книгу або відпочити з друзями, не обов’язково заходячи на фуд-хол. На площі будуть проходити мистецькі акції, концерти, вистави тощо. Вся ця зона буде називатися A-Station і ми, в A Development, сподіваємося перетворити це місце в найгарячіший київський hot-spot.

У 2020 році продовжимо розширювати проект. На протилежному боці вулиці знаходиться стара комендатура. Там буде продовження великого проекту A-Station, де ми створимо додаткову точку тяжіння до Арсеналу. Досвід збереження історичних пам’яток у нас вже є, і тепер ми цілком готові відновити Нікольські ворота в колишній красі й побудувати поруч щось невисоке, гармонійне. Це наступний етап того, що ми плануємо робити. В рамках проекту A-Station старий Арсенал продовжить перетворення.

Джерело –  Ukrainian Retail Association.