Неділя, 26 Листопада, 2023
Новини

Як у столиці ховають померлих від коронавірусу та що родичі отримують безплатно

Затверджено методичні рекомендації для поховання померлих з підозрою на COVID-19.

Сайт “Сьогодні” розповів, як ховають киян, які померли від коронавірусної хвороби і яких запобіжних заходів при цьому дотримуються.

У пресслужбі заступника голови КМДА Петра Пантелєєва повідомили, що на рівні міста розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації затверджені методичні рекомендації з поховання померлих з підозрою або підтвердженням респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2. Зазначені поради враховують рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.

“Відповідно до вказівок, затверджених на рівні міста, всі відповідальні особи на всіх етапах під час доступу і контакту з тілом померлого повинні мати засоби індивідуального захисту. Рекомендованим способом є кремація померлих з підозрою або підтвердженням респіраторної хвороби COVID-19. Місто надає допомогу в питанні кремації осіб, які померли від вірусу: безкоштовними є кремація, урна і оформлення відповідних документів”, – повідомили у пресслужбі КМДА.

Згідно з рекомендаціями, труну з тілом померлого приймають на кремацію в закритому вигляді. Процедура кремації не передбачає прощання з міркувань безпеки. Під час поховання заборонено перебування понад 10 осіб, відстань між ними має бути не менше 1,5 метра.

“З початку епідемії здійснено 110 кремацій осіб, які померли від вірусу. Однак слід зауважити, що здійснюються і поховання. Вони проводяться на різних відкритих кладовищах міста”, – розповіли у пресслужбі заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest