У столиці стартують Дні угорського кіно: вхід вільний

26 листопада розпочинається фестиваль “Дні угорського кіно”, який традиційно приймає у себе кінотеатр “Ліра”. Протягом чотирьох днів (26-27 листопада та 3-4 грудня) глядачам представлять 5 різножанрових повнометражних фільмів виробництва угорських режисерів.

Про це повідомляє сайт: vechirniy.kyiv.ua

Розклад показів:

26 листопада, 19:00 ТІ, ХТО ЗАЛИШИВСЯ

(AKIK MARADTAK) 2019, драма (88 хв.), режисер Барнабаш Тот

У повоєнному Будапешті самотній чоловік і дівчинка-сирота знаходять у собі сили далі жити завдяки любові. Повернувшись із таборів, 42-річний Алдо живе самотнім життям у Будапешті. 16-річна Клара з неохотою живе з тіткою, сподіваючись, що колись її матір і батько повернуться. Вона зустрічає Алдо, і вже скоро вони знаходять одне в одному те, чого їм давно не вистачало. З поступовим зближенням обох радість повертається в їхні життя. Та як тільки Совєтська імперія та Комуністична партія захоплюють владу в Угорщині, їхні майже родинні чисті стосунки вважаються ганебними. Це лірична історія про цілющу силу любові посеред конфлікту, втрат і травм. «Ті, хто залишився» розкриває процес заліковування ран вцілілими у Голокості очима дівчинки у повоєнній Угорщині.

27 листопада, 19:00 ГЕНЕЗИС

(GENEZIS) 2018, драма (120 хв), режисер: Арпад Богдан

В центрі історії – хлопчик-ром, дитинство якого трагічно обривається внаслідок брутального нападу на його сім’ю. Успішна адвокатеса, яка ховає власний біль у роботі, під тиском керівника погоджується представляти в суді інтереси одного з обвинувачуваних у серії расистських вбивств. Під час слідства вона знайомиться з хлопчиком, який бере участь у справі як свідок, і ця зустріч докорінно змінює життя обох. Також в цей історії фігурує загадкова дівчина-підліток, яка всіма силами намагається зробити все правильно у вихрі випавших на її долю випробувань. Біблейська історія оживає перед нашими очима через дії сучасних людей, що належать до абсолютно різних верств, проте їх долі переплітаються внаслідок цього трагічного злочину. Учасники Генезису через базові людські цінності – віру в життя, солідарність та відповідальність – зумовлюють свої долі і отримують, таким чином, шанс почати нове життя.

3 грудня, 19:00 ПОЛОНЕНІ

(FOGLYOK) 2019, драма (100 хв.), режисер: Кріштоф Деак

Події відбуваються у Будапешті, в 1951 році. Життя звичайної сім’ї перевертається з ніг на голову, коли на світанку до них вдираються представники влади, та – замість того, щоб їх забрати, вони оселяються у квартирі. Полоненими у власному помешканні стають не тільки всі члени сім’ї, але й ті, хто наважується підійти до їх дверей. Минають дні без єдиного пояснення і невдовзі абсурдність ситуації, таємниці і страх починають випробовувати нерви полонених у квартирі людей.

4 грудня, 17:00 ПОГАНІ ВІРШІ

(ROSSZ VERSEK) 2018 комедія, драма (97 хв.), режисер: Габор Реіс

Серце 33-річного Тамаша розбито вщент, коли несподівано його подруга Анна, яка вчиться в Парижі, кидає його. Занурившись у хвилі безмежної жалості до себе, Тамаш відправляється мандрувати закутками своєї пам’яті, щоб зрозуміти: чи правда кохання сяє найяскравіше лише перед тим, як остаточно згаснути. Збираючи шматочки цього пазлу, Тамаш раптово усвідомлює, що не так з цим світом в цілому і з його рідною Угорщиною зокрема.

4 грудня, 19:00 ТОВАРИШ ДРАКУЛИЧ

(DRAKULICS ELVTÁRS) 2019, чорна комедія (95 хв), режисер: Марк Боджар

Вампіри ходять серед нас! Але жодних підстав для хвилювання: таємна поліція переслідує їх і крім звичних методів застосовує навіть.. часник!

Угорщина, 70-ті роки. Товариш Фабіан – герой кубинської революції і учасник війни у В’єтнамі. Але щось не так з цим товаришем. Він виглядає на 30 років, кермує червоним «Мустангом» і взагалі, якийсь він підозрілий. Молода пара із таємної поліції отримує наказ пильно за ним стежити.

Кінострічки демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Організатор події – Посольство Угорщини.

Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40

Вхід вільний.

Зверніть увагу на карантинні обмеження: масковий режим у кінотеатрі, а також 50-відсоткову заповненість зали.

Для всіх, хто прагне вражень, заряду сил та енергії, натхнення й надії, але не готовий залишати свою затишну домівку, Театр на Липках влаштовує безкоштовні і платні онлайн-трансляцій постановок для дітей та дорослих.

Марія Катаєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest