П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Новини

У садибі Мурашка в Києві зірвали замки: у КМДА кажуть про “рейдерів”

Вранці у понад сторічній напівзруйнованій садибі Мурашка у центрі Києва чиновники зрізали замки, у Київській міській держадміністрації кажуть, що самосели встановили там броньовані двері без жодних підстав. 

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на мешканця і захисника садиби Олександра Глухова та директора департаменту культури КМДА Яну Барінову

Вранці Олександр Глухов, який живе в покинутому будинку на Малій Житомирській 12-а, написав, що представники столичного департаменту культури разом із муніципальною вартою “знову штурмують будинок”, виламали і зрізали замок.

“Приблизно об 11 годині команда покинула будинок. Залишили зрізаний замок, тепер двері відкриті для всіх”, – написав він у коментарях.

У телефонній розмові з журналісткою “Української правди” Глухов уточнив, що будівля перебуває на балансі департаменту культури КМДА – і раніше вони дзвонили, коли збиралися приходити. Виняток був, коли йому відрізали воду й газ, і ось тепер. 

Глухов хворіє, тому до представників влади не спускався, їхні мотиви залишилися для нього невідомими. Світло в будинку не відключили.

“Зробити якийсь штурм, зрізати замок, попасти в під’їзд – нас тепер, мабуть, нічим не здивувати. Будинки-пам’ятки зносять один за другим. Схоже, керівники покинули займатися містом і з’ясовують стосунки з президентом”, – з сумом сказав чоловік. 

За його словами, влада робить вигляд, що вона ні при чому і що вони не знають про те, що щось будується чи руйнується.

У свою чергу, у департаменті культури КМДА пояснили, що ранкові дії в садибі Мурашків не пов’язані з Глуховим. За словами директора департаменту Барінової, “з садиби Мурашка виселяють лише рейдерів!”.

“Завдяки небайдужим киянам садиба Мурашка сприймається як помешкання однієї людини – професора Олександра Глухова, який врятував її від знищення. Насправді, це не так. Садиба Мурашка знаходиться в аварійному стані і потребує термінових рятувальних робіт, які неможливо почати через рейдерське захоплення частини будівлі. Крім Олександра Глухова, з яким місто продовжує перемовини щодо надання іншого житла, тут проживають ще певні особи, які встановили сучасні броньовані двері майже на всіх поверхах напівзруйнованої будівлі, самовільно протягнули від щитової вуличного освітлення електродроти, відкрили нелегальний пункт прийому склопосуду та вторсировини. Серед них пані Божко з великою родиною, яка вселилась до садиби у якості двірника більше 10 років назад за усним (!) дозволом начальника ЖЕКа і яка тепер у суді намагається узаконити своє перебування там”, – розповіла вона.

За словами Барінової, все це у п’ятницю “було досліджено та зафіксовано представниками ДСНС”. 

“Це необхідно, аби звільнити будівлю від усіх незаконно перебуваючих там осіб, взяти об’єкт під охорону, вивести з експлуатації та почати врешті-решт протиаварійні роботи”, – заявила вона.

“І все це – наголошую – жодним чином не стосується пана Глухова, який живе у садибі цілком законно і якому місто шукає альтернативне житло”, – додала чиновниця.

З садиби Мурашка виселяють лише рейдерів!Завдяки небайдужим киянам садиба Мурашка сприймається як помешкання однієї…

Опубликовано Yana Barinova Пятница, 20 августа 2021 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest