У МОЗ пояснили, чому купили захисні костюми на 40% дорожче

Міністерство охорони здоров’я пояснило, чому купило костюми біологічного захисту на 40% дорожче.

Про це повідомляє Українська правда

Це вони зробили після того, як народний депутат від партії “Голос” Олександра Устінова оприлюднила інформацію про закупку МОЗом засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для лікарів за ціною 488 грн за одноразовий костюм.

При тому, що українські виробники поставлять костюми по 245 грн за штуку, а міжнародні організації закуповують за $12 (близько 300 грн) за штуку.

Світлана Шаталова

Від МОЗ ситуацію коментувала заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Вона заявила, що костюми вітчизняних виробників, які першочергово планувало закупити держпідприємство “Медичні закупівлі”, не відповідали вимогам. 

“За висновками Держспоживслужби, цей одяг робочий, він не має повної ізоляції. Там шви прошиті голкою. А вони мають бути проклеєні, щоб забезпечити повну ізоляцію”, – зазначила Шаталова.

Вона прирівняла костюми китайського та українського виробництва до фольксвагена та запорожця.

“І те, і те машини, але і вартість їхня різна і вміст різний, і наповнення різне. Якщо ми говоримо про захист наших лікарів, які щоденно працюють з хворими на коронавірус, то ми, як держава, маємо гарантувати їм здоров’я та життя. Тому що лікарі у нас – це не відновлюваний ресурс. Ви чули, скільки у нас сьогодні хворих лікарів. Так може це питання до їх безпеки, як вона організована? Питання до власників, місцевих органів влади”, – каже вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest